Izraēla nosūtīs kosmisko zondi uz Mēnesi

Izraēla piektdien, 22. februārī, nosūtīs kosmisko zondi uz Zemes dabisko pavadoni – Mēnesi.

Projekta īstenotāji informēja, ka misijai ir divi galvenie mērķi. “Pirmkārt – izglītošana. Mēs vēlamies veicināt Izraēlas bērnu un jauniešu interesi par zinātni, tehnoloģijām, inženierzinībām un informātiku. Mēs ceram, ka misijai būs ietekme, un mēs viņus iedrošināsim.  Mēs jau to darām vairākus gadus.  Otrais mērķis ir veicināt kosmosa nozari šeit – Izraēlā,” skaidroja projekta vadītājs Ido Antebi.

Zondi plānots nogādāt kosmosā ar privātās kompānijas “SpaceX” raķeti “Falcon 9”, un tā piektdien startēs no ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes kosmodroma Floridā. 

Pētnieciskais aparāts ir apmēram pusotru metru augsts, sver 585 kilogramus un Mēness virsmu varētu sasniegt 11. aprīlī. Tajā atradīsies laika kapsula ar simtiem digitālo dokumentu, tostarp ebreju Bībeles kanoni, informācija par projektu un Izraēlas nacionālajiem simboliem.

Misijas ietvaros zonde uzņems fotogrāfijas un video, kā arī veiks Mēness magnētiskā lauka mērījumus.

Eksperti norāda, ka veiksmes gadījumā Izraēla kļūs par ceturto valsti, kas nosēdinājusi kosmosa zondi uz Mēness. To līdz šim ir paveikusi ASV, bijusī Padomju Savienība un Ķīnas Tauta Republika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti