Dienas ziņas

Izrok Otrā pasaules kara lidmašīnas atlūzas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijā jāgatavo IT speciālistu maiņa

IT olimpiādē Ventspilī uzvaras laurus plūc skolēni no Grobiņas, Talsiem un Jelgavas

Ventspilī aizvadīts pirmais Latvijas skolēnu konkurss "Ventspils IT izaicinājums", kurā godalgotas vietas ieguva skolēni no Grobiņas un Talsu novadiem, ka arī Jelgavas skolām.

Pirms diviem gadiem Ventspilī veikti pētījumi un izstrādāta augsto tehnoloģiju attīstības stratēģija, kurā ierakstīts: līdz 2020 gadam vairāk reižu palielināt studiju vietas  informācijas tehmoloģiju (IT) nozarē, lai diplomus specialitātē saņemtu vairāk nekā 700 studentu.

"Nav studentu, arī Ventspils Augstskolā nav visas budžeta vietas aizpildītas, un arī uzņēmumi sūdzas, ka nevar saņemt labus darbiniekus," stāstīja Ventspils Digitālā centra darbiniece Žanete Mertena.

Ventspils Digitālais centrs ievieš jaunas apmācību programmas skolēniem brīvajā laikā, un nule kā aizvadīts pirmais Vislatvijas konkurss skolēniem "Ventspils IT izaicinājums 2016".

Konkurss paredz divas kārtas. Finālā nokļuva 40 Latvijas skolu komandas, kopskaitā 160 talantīgākie bērni.

''Apbrīnojama ieinteresētība no dalībniekiem: 275 komandas, katrā trīs skolēni un viens skolotājs no visas Latvijas. Tad, kad darbi ienāca vērtēšanai, mēs sapratām, ka esam pārsnieguši visas cerības!" teica IT konkursa projekta vadītājs Inguss Blaudums.

Uzdevumi par tehnoloģiju tēmu nebija tie vienkāršākie: vecākajā grupā, kurā piedalījās 10.-12. klašu skolēni, risināja kompānijas ''Microsoft Latvija'' uzdevumu.

Godalgotās vietas ieguva nebūt ne galvaspilsētas skolēni. Dubultbalvas tika gan Grobiņai, gan Talsu novadam, gan Jelgavai.

"Tas liecina par to, kā skolēni strādā skolā, cik atsaucīgi ir skolotāji un cik labi viņi sadarbojas!" teica Blaudums.

Nākamgad konkursam jākļūst par Baltijas skolu sacensību, bet vēl pēc tam - par Eiropas talantu tikšanās iespēju. Galvenais uzdevums: ieinteresēt bērnus un jauniešus moderno tehnoloģiju studijām nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti