Kultūras ziņas

Daugavpilī piemin keramiķi Pēteri Martinsonu

Kultūras ziņas

Tehnikas triumfs LTV šovā “Supernova 2015”

IT kultūrā un labdarībā

IT kultūrā un labdarībā

Divu projektu – viedtālruņu aplikācijas un e-grāmatu platformas veidotāji abas šīs iespējas papildinājuši ar labdarības akcijām.

Lietotni “Knoq” varētu nodēvēt par mazo ziņotāju: izmantojot “Bluetooth” savienojumu, lietotājs saņem automātisku informāciju par vietu, kurā atrodas. To nodrošina mazs raidītājs, kurš izvietots konkrētajā lokācijā. Amerikā līdzīgas aplikācijas izmanto, piemēram, kafejnīcu ķēžu īpašnieki; “Knoq” apņēmies informēt arī par kultūru un tūrismu.

„Piemēram, ja jūs dodaties uz Gaismas pili un pamanāt, ka ēka ir plaša un sarežģīta, un nezināt, kur jāiet, tad, ja būtu mūsu aplikācija, jūs automātiski saņemat ziņu par to, ka, piemēram, otrajā stāvā atrodas Dainu skapis, ko ir vērts apskatīt, trešajā – lasītava un ceturtajā izstāde,” skaidro aplikācijas “Knoq” līdzīpašnieks Baltijā Lauris Fišers

Līdz mēneša beigām katra šis bezmaksas aplikācijas lejupielāde piešķir 0,50 centus akcijai “Dakteris Delfīns”, kas vāc līdzekļus bērniem, kuru ārstēšanai nepieciešama delfīnu terapijas metode. 

„Pašlaik tieši Lietuvā ir atvērts Eiropas Savienības atbalstīts delfinārijs, kur jau zinātniskā līmenī tiks pielietota delfīnu terapija,” stāsta fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta. „Terapijas izmaksas svārstās no 800 eiro līdz nepilniem diviem tūkstošiem eiro.”

Platformu “Fastr Books” var saukt par e-grāmatu „Spotify” – līdzīgi kā šai mūzikas datubāzē, lietotājs var abonēt visu pieejamo saturu, nevis tikai iegādāties lasīšanai vienu konkrētu grāmatu. Šobrīd “Fastr Books” piedāvā 12 000 grāmatu dažādās valodās, pustūkstoti – latviešu valodā. Šonedēļ akcijas “Draudzīgais aicinājums” dienā Rīgas skolām “Fastr” dāvināja 120 000 e-grāmatu.

„Katrai skolai ir savs kods un šis kods ir jāievada mūsu aplikācijā. Tas nozīmē, ka skolēns uz sava telefona vai planšetdatorā uzliek šo aplikāciju un ievada šo kodu, kas viņam ir pieejams skolā. Man liekas, šī ir tāda lieliska iespēja, kur mēs parādām, ka mūsdienās ir abas šīs pasaules – ir papīra grāmata un ir e-grāmata,” norāda “Fastr Books” līdzdibinātājs Dāvids Štēbelis.

E-grāmatu pasauli Rīgas skolēni varēs iepazīt līdz mācību gada beigām, varbūt pēc tam kļūstot par pastāvīgiem digitālo sējumu lasītājiem. “Fastr Books” jau domā par nākamo soli – paplašināt šo iniciatīvu, lai ieguvējas būtu visas Latvijas skolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt