Iedzīvotāji izmanto tikai dažu valsts iestāžu aplikācijas; populārākā - kadastrs.lv

Lai iedzīvotāji varētu vienkāršāk sazināties ar valsts iestādēm, tās ir izveidojušas mobilās aplikācijas. Tomēr no septiņām aplūkotajām tikai dažas cilvēki patiešām izmanto. Daļai lietotņu ir mazs lejupielāžu skaits, citu funkcijas drīzāk ir informējošas, nevis ļauj saņemt kādu pakalpojumu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Skatoties "google play", visvairāk lejuplādētā aplikācija ir kadastrs.lv.

Tā ir Valsts zemes dienesta aplikācija, kurā var izmantot daļu no portāla kadastrs.lv pakalpojumiem.

Tajā var meklēt informāciju pēc kadastra objekta, kā arī pēc vēsturiskās vai aktuālās adreses. Lietotājs var saņemt kadastra datus par visiem sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Mobilajā lietotnē tiek noteikta lietotāja atrašanās vietā kartē un nodrošināta pieeja kadastra datiem šajā atrašanās vietā. Ir iespējams izmantot elektroniskos pakalpojumus un pāraudzīt informāciju par saviem pasūtījumiem virtuālajā pasūtīšanas centrā.

Savas aplikācijas ir gan Valsts, gan Rīgas pašvaldības policijai. Valsts policijas lietotnē “Mana drošība” var ziņot par ceļu satiksmes negadījumu, aizpildīt drošības testu un apskatīties informāciju par to, kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Turpretim pašvaldības policijas aplikācija piedāvā pašam kļūt par aģentu un ziņot par pārkāpumiem, uzņemot foto vai video. Tāpat ir ātrais zvans ugunsdzēsējiem un citiem dienestiem un var atrast tuvāko policijas pārvaldi.

Autorizācija nav obligāta, bet visaktīvākie lietotāji ir apvienoti aģentu top 10, līderis ir iesniedzis 483 ziņojumus.

"Balvas vai tamlīdzīgas lietas vismaz pagaidām nav iecerētas," stāsta  Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis. "Šī aplikācija nav veidota ar mērķi iedzīvotājiem dot iespēju sacensties, kurš iesniedzis vairāk ziņojumu policijā. Tā ir vienkārši radīta ar mērķi, lai būtu ērtāks veids sasniegt policiju. Šis tops vairāk ir tāda nedaudz izklaidējoša sadaļa," atzīst Sadovskis.

Viņš arī piebilst, ka tagad aptuveni 8% zvanu ir no šīs aplikācijas. Līdz ar paziņojumu par pārkāpumu policijas lietotnē GPS reģistrē atrašanās vietu. Līdzīga funkcija ir arī Valsts vides dienesta aplikācijai “Vides SOS”. Tās mērķis ir ātri paziņot par vides pārkapumiem. Atverot to, uzreiz izlec logs, kurā var pievienot foto, komentāru un nosūtīt - tas arī viss. Tomēr nav saprotams, kas un kā ir jādara. Tikai aplikācijas iestatījumos atrodama informācija par to, kā tā darbojas.

Dažas aplikāciju veikalā publicētās atsauksmes ir par Valsts kancelejas aplikāciju “Futbols valsts pārvaldē”: “Laba aplikācija, ne tikai lai spēlētu futbolu ar valsts iestādēm, bet arī visas kontaktinformācija viena aplikācijā. Jauki un parocīgi”, kā arī, piemēram: “Labs sākums. Lūdzu, pievienojiet arī robežkontroles punktus, lai būtu iespēja novērtēt gan robežsardzes, gan muitas darbiniekus [..].”

Valsts kancelejas aplikācija ļauj novērtēt valsts iestāžu darbu, atrast to kontaktinformāciju, sniegt ierosinājumus darba uzlabošanai. "Google play" vietnē tā ir lejuplādētā ap 5000 reižu, kas ir 10 reizes mazāk kā kadastra aplikācija. Līdzīgi rādītāji ir arī Ārlietu ministrijas aplikācijai “Ceļo droši”. Tajā ir ceļojuma plānotājs, kurā var pievienot dažādus uzdevumus kā “pārbaudi, vai pase ir derīga”, “iegādājies apdrošināšanu”. Tāpat var izlasīt ieteikumus ceļotājiem, apskatīties riskus konkrētajās valstīs, kā arī zvanīt vai rakstīt Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajam dienestam avārijas situācijās.

Valsts ieņēmumu dienestam ir pat divas aplikācijas. "Attaisnotie izdevumi" ir tikpat populāra lietotne kā pašvaldības policijai un Vides dienestam, bet "Aizdomīgie darījumi", kurā var ziņot par aizdomīgiem čekiem, ir popuaritātes topa pēdējā vietā

- tā "google play" ir lejupielādēta mazāk kā 500 reižu.

"Tie cilvēki, kuri atsūta šos čekus un vēlas zināt, kas te tieši noticis, viņi tādu atgriezenisko saiti nesaņems," stāsta VID sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Arī to, vai šīs aplikācijas ir efektīvas, VID pateikt varēs tikai pēc kāda laika, jo abas lietotnes izveidotas nesen.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti