Hakeri pulcējas komunikāciju haosa kongresā

Ik pa laikam sabiedrības uzmanības lokā nonāk kārtējie nedarbi un pat noziegumi, ko pastrādājuši augstas klases datorprogrammētāji ar avantūrista dabu jeb hakeri. Viņi parasti rīkojas anonīmi, taču kā ikvienas nozares pārstāvjiem, arī hakeriem piemīt profesionālais lepnums un vēlme komunicēt ar sev līdzīgajiem ne tikai virtuāli, bet arī klātienē. Vācijas pilsētā Hamburgā tiek rīkots jau 31.hakeru kongress.

Hamburgā četru dienu garumā norit 31.komunikāciju haosa kongress, ko rīko datoru haosa klubs jeb lielākā Eiropas hakeru asociācija. Četru dienu pasākums ar moto "Ir jaunais saullēkts" pulcējis vairākus tūkstošus dažādu novirzienu datorspeciālistus un jomas ekspertus, lai dalītos pieredzē un iepazīstinātu ar saviem sasniegumiem.

Uzmanība fokusā šoreiz ir cīņa pret dažādam valdības spiegošana programmām, par kurām pasaule uzzināja no ASV specdienestu aģenta Edvarda Snoudena. Šī informācija satrieca pat hakerus un uzplaukumu piedzīvoja aplikācijas, kas pasargā no ārējas iejaukšanās.

“Jūs, piemēram, varat izmantot failu glabāšanu mākonī. Principā tajā var iegūt ikviena lietotāja datus. Mēs cenšamies piedāvāt risinājumus, lai drošības problēmas skartu pēc iespējas mazāku cilvēku skaitu," pastāstīja hakeris Sabastians Šrēders.

Hakeri arī norāda, ka valdības un korporatīvo dienestu drošības sitēmas ir viegli apejamas. Var piemānīt arī elektroniskos pirkstu nospiedumu lasītājus un 3D skenerus.

"Ir iespējams cilvēka biometrisko datus pārbaudīt izmantojot videkoamreu ierakstus. Nav vajadzīgi šie dārgie skaneri, kas turklāt rada cilvēkiem diskomfortu," pavēstīja hakere Konstance Kurca.

Hakerus arī uztrauc iespējas ar mobilo ierīču palīdzību noteikt cilvēka atrašanas vietas un to var izmantot ļaunprātīgi, jo telefonu kompāniju tīkli nav pietiekami droši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti