Google zaudē daļu lietotāju datu pēc zibens spērieniem Beļģijā

Zibens četras reizes skāris "Google" datu centru Beļģijā, neatgriezeniski iznīcinot daļu no tajā esošās klientu informācijas, vēsta "BBC".

Uzņēmums "Google" ir pārliecināts, ka negaisa laikā skarta tikai daļa no datiem un pēc laika vairāki klienti atgūs savu informāciju.

Neatgriezeniski zuduši aptuveni 0.000001% serveros uzglabātās informācijas, teikts oficiālajā interneta giganta paziņojumā.

"Neskatoties uz to, ka automātiskās atbalsta sistēmas ātri atjauno normālu energopadevi un datu uzglabāšanas sistēmām ir akumulatora rezerves, tikko saglabātie dati ir vairāk uzņēmīgi pret strāvas zudumiem," teikts paziņojumā.

Visticamāk cietušas "mākoņa" pakalpojumu "Google" aprēķinu programmas.

Elektroniskās ierīces ir uzņēmīgas pret elektromagnētiskām svārstībām, tādēļ datu centri parasti atrodas ēkās, kas aprīkotas ar datorsistēmu aizsardzību pret vētrām. Uzņēmums "Orion", kas nodarbojas ar zibens aizsardzības sistēmu uzstādīšanu skaidro, ka zibens var iekļūt elektrisko vai telekomunikāciju tīklos pat tad, ja ēkas atrodas zināmā attālumā no traucējumu avota. "Pat tad, ja zibens iesper viena kilometra attālumā no ēkas, var nepaveikties," skaidro "Orion".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti