«Gmail» lietotāju e-pastus nereti var izlasīt trešās personas - aplikāciju izstrādātāji

Cilvēki, kuri savienojuši aplikācijas ar savu "Gmail" kontu, to neapzinoties, var būt devuši atļauju aplikāciju izstrādātājiem lasīt savus e-pastus, vēsta BBC. Kāda kompānija "Wall Street Journal" atklājusi, ka šāda prakse tiek uzskatīta par plaši izplatītu. "Google" norādījusi, ka prakse nav pretrunā ar uzņēmuma noteikumiem.

"Gmail" ikdienā lieto 1,4 miljardi cilvēku. "Google" ļauj cilvēkiem savienot savu "Gmail" kontu un dažādas aplikācijas, piemēram, ceļojuma plānotāju vai cenu salīdzināšnas rīku. Savienojot kontu ar pakalpojumu, cilvēkiem tiek lūgta piekļuve e-pastam, kas bieži paredz arī iespēju "lasīt, sūtīt un dzēst e-pastus".

"Wall Street Journal" vēsta, ka atļauja dažreiz ļauj aplikāciju veidošanas uzņēmumu darbiniekiem lasīt lietotāja e-pastus.

Lai gan parasti e-pastus apstrādā algoritmi, "Wall Street Journal" runājis ar vairākām kompānijām, kuru darbinieki esot izlasījuši tūkstošiem e-pastu.

Tāpat firma "eDataSource Inc" atzīst, ka inženieri vispirms pārlasījuši e-pastus, lai uzlabotu algoritmus.

Kompānijas norādīja, ka īpaša atļauja "Gmail" lietotājiem nebija jālūdz, jo to nodrošināja atļauja, savienojot kontu ar aplikāciju.

"Google" norādīja, ka e-pastus var lasīt tikai īpaši izvēlēti uzņēmumi, un tas notiek tikai, ja "lietotājs nepārprotami devis atļauju".

"Gmail" lietotāji var pārbaudīt, kādas aplikācijas savienotas ar e-pasta kontu, un liegt pieeju tām, kurām datus vairs nevēlas nodot. Tas iespējams "Gmail" "Security Check-up" lapā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti