Futūristu salidojums inovāciju un tehnoloģiju festivālā Lucavsalā

Rīgā, Lucavsalā, sācies inovatīvu tehnoloģiju un biznesa risinājumu festivāls “Inovuss”. Tajā satiekas studenti, uzņēmēji, kiborgi un vienkārši ieinteresētie.

Nākotne jau ir klāt. Pirmo reizi Rīgā notiek futūristu salidojums inovāciju un tehnoloģiju festivālā “Inovuss”. Desmiti semināri, simtiem ideju un tūkstoši cilvēki. Mērķis – atbalstīt uzņēmējus, inovatorus un talantīgu jaunatni.

Modras rīta kafijas tasītes vietā modra kafijas tāfelīte. Latvieši izgudroja pirmo pasaulē ēdamu dzērienu. Tas izskatās kā šokolādes tāfelīte, taču viena plāksnīte aizvieto vienu espreso kafiju.

“Iedomājieties – šokolāde. Kūst kā šokolāde, bet garšo pēc un gatavota no kafijas. Viegli rūgta. Mēs gatavojam produktu, izmantojot ne tikai kafijas pupiņas, bet arī no kafijas ķiršiem. Kafijas ķirsis ir auglis, kurā izaug kafijas pupiņa. Modri, jā, bet ne tik ātri modri. Kad kafiju padzeram kā dzērienu, tad kofeīns mūsu organismā aiziet daudz ātrāk. Kad mēs to apēdam kā ēdienu, tad tas kofeīns iedarbosies nedaudz vēlāk,” stāsta “Coffee Pixels” līdzdibinātājs Raivis Vaitekuns. Toties efekts noturēsies ilgāk nekā dzerot kafiju.

Kiborgi vairs nav nākotne, bet šodienas realitāte. Spāņu avangarda māksliniece Muna, kas nu jau vairāk nekā desmit gadus eksperimentē ar pašas ķermeņa savienošanu ar jaunākām tehnoloģijām. Munas rokā ir ieoperēts sensors, kas signalizē, kad pasaulē notiek stipras zemestrīces.

Tikmēr brīvmāksliniekam Skotam Koenam krūtīs atrodami titāna vadi: “Es sajūtu visas centra magnētiskās vibrācijas un laukus, kas ir arī citām dzīvām būtnēm, piemēram, haizivīm. Tagad man arī šī maņa ir. Es jūtu visas debesu virzienus. Kad es pagriežos uz ziemeļiem, es to jūtu, man krūtīs sāk vibrēt. Vai jūs negribat arī to sajust?”

Kad viņa ķermenis ir pagriezts uz ziemeļu pusi, krūtīs sākas vibrācijas. Tādā veidā Skots ar savu sesto maņu iegaumē, kur un kā stāvēja, ka arī kurā virzienā gāja. “Es esmu ieinteresēts attīstīt šīs savas maņas, lai justu vēl daudz dzīvāk vidi sev apkārt un izbaudīt to vēl vairāk, nekā to, kas ir šobrīd dots ar piecām maņām,” saka mākslinieks.

Inovāciju un tehnoloģiju festivāls Lucavsalā notiks arī sestdien, 26.augustā. Ieeja ir brīva, tikai jāpiereģistrējas blakus ieejai.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti