Digitālās Brokastis

Unikāls ieskats Latvijas armijas tehnoloģijās - sakari, sensori un tehnoloģiju integrācija

Digitālās Brokastis

PlayStation 5 apskats, saruna ar Bolt vadītāju un tehnoloģiju top 10

The Polite Type - tehnoloģisks risinājums interneta huligānisma mazināšanai

Francijas digitālais nodoklis, bezgalīgā dziesma un robots suņu trenēšanai. Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem “Radio Naba” raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savu iknedēļas tehnoloģiju TOP 10. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. Francija sāks iekasēt digitālo nodokli no lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem

Francija šī gada decembrī plāno sākt iekasēt digitālo nodokli no lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Trīs procentu nodokli piemēros uzņēmumiem, kuru ikgadējā peļņa ir vismaz 25 miljoni eiro Francijā un 750 miljoni eiro globāli. Valsts ar šo gājienu cer iekasēt 400 miljonus eiro. Nodokli Francija izziņoja jau pagājušajā gadā. Šo gājienu Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps uztvēra kā tiešu uzbrukumu veiksmīgajiem ASV uzņēmumiem. Kā atbildes gājienu ASV prezidents solīja palielināt muitas nodokļus labumiem, kuri tiek ievesti no Francijas.

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

2. “Google” izveido teju bezgalīgu Bilijas Eilišas dziesmas “Bad Guy” klipu

Tehnoloģiju uzņēmums “Google” ar mākslīgā intelekta palīdzību izveidojis teju bezgalīgu Bilijas Eilišas dziesmas “Bad Guy” videoklipu no aptuveni 15 000 dziesmas kaverversijām. Interaktīvā dziesmas spēlētājā lietotājs var pārslēgties starp dažādā stila versijām. Ar “Google” atvērtā pirmkoda mašīnmācīšanās rīka “TensorFlow” palīdzību visas dziesmas versijas ir sakausētas sinhroni kopā. Lai noklausītos visas kaverversijas, ir nepieciešams aptuveni viens gads.

3. “CompanionPro” – mākslīgā intelekta suņu treneris

Amerikas Savienoto Valstu tehnoloģiju jaunuzņēmums “Companion Labs” radījis pirmo mākslīgā intelekta vadīto suņu trenēšanas mašīnu. “CompanionPro” treneris pēc izskata ir balta kaste, kurā iebūvēts attēlu sensors, mākslīgā intelekta procesors, bezvadu savienojums, gaismas, skaļrunis un našķu dalītājs, ko pielietojot mašīna spēs suņiem iemācīt dažādus trikus. Ierīces solījums ir bezgalīga pacietība konsekventi izpildīt atkārtotas darbības suņu trenēšanai. Ierīci varēs iegādāties, taču tai būs ikmēneša servisa maksa turpmākai tās lietošanai.

4. Darbu sāk «Tvnet» tiešsaistes žurnāls «Klik»

Darbu otrdien, 24. novembrī, sācis "Tvnet" grupas tiešsaistes žurnāls "Klik". Tiešsaistes žurnālā "Klik" bez komercreklāmām ir lasāmi, klausāmi un skatāmi žurnālistu komandas īpaši veidotie materiāli – izvērsti un analītiski viedokļi, intervijas, recenzijas, izglītojoša lasāmviela un kvalitatīva izklaide, kā arī īpaši veidots raidījums ar Mārtiņu Dauguli.

5. Ķīna veiksmīgi uzsākusi misiju uz Mēness virsmu

Ķīna veiksmīgi uzsākusi savu līdz šim ambiciozāko misiju uz Mēness virsmu, lai atvestu atpakaļ saujiņu Mēness akmeņus. Misija ar nosaukumu “Chang’e 5” ir turpinājums sērijai ar kosmosa misijām no Ķīnas šajā gadsimtā. Misijā “Chang’e 3” tika veikta mīkstā piezemēšanās uz Mēness virsmas. “Chang’e 4” misijā izdevās nosēsties uz tumšās Mēness puses. Ja šī jaunākā misija izdosies, tad šī būs pirmā reize vairāk nekā pusgadsimta laikā, kad no Mēness tiek uz Zemi atvesti objekti. Un Ķīna būs trešā nācija pasaules vēsturē līdzās Amerikas Savienotajām Valstīm un Padomju Savienībai, kas būs atvedusi objektus no Mēness atpakaļ uz Zemi.

6. Latviešu radītais sociālais tīkls “F3” piesaista 3,9 miljonus ASV dolāru

Latviešu radītais sociālais tīkls “F3”, kas ir izveidots tieši Z paaudzei, veiksmīgi piesaistījis 3,9 miljonus ASV dolāru lielas investīcijas. Tā investori ir “Mail.ru Group” un riska kapitāla fonds “Adfirst”. “F3” idjeas pamatā: lietotāji viens otram sūta fotoattēlus, videoklipus un jautājumus, pēc tam atbildot ar dažāda formāta ziņām. Lietotnes spēks slēpjās tās jaunajā auditorijā - 85% lietotnes auditorijas ir jaunāki par 25 gadiem. Kopš “F3” sākumiem 2018. gadā platformā ir reģistrējušies vairāk nekā 25 miljoni cilvēku no visas pasaules.

7. “Snapchat” rada jaunu sadaļu “Spotlight”, sekojot “TikTok” formātam

Sociālais tīkls “Snapchat” laidis klajā jaunu sadaļu “Spotlight”, kurā varēs atrast vertikālā formāta video, kas būs izteikti uz jokiem vērsti pretstatā ierastajiem ikdienas video, kas bija atrodami lietotnē līdz šim. Šāds solis varētu būt vērtējams kā “Snapchat” centieni noķert “TikTok” auditoriju. Lai nodrošinātu jauna satura radīšanu šajā sadaļā, kompānija sola sadalīt 1 miljonu ASV dolāru starp populārākajiem satura veidotājiem līdz 2020. gada beigām. Vienīgais, kas satura veidotājam ir jāizdara, – jārada video ar lielu skatījumu skaitu. Šī sadaļa sākotnēji nebūs pieejama Latvijā.

8. Nojauks vienu no pasaulē slavenākajām un lielākajām observatorijām

Puertoriko atrodas viena no pasaulē slavenākajām observatorijām, kuru nolemts nojaukt. Aresibo observatorijas teleskops, kas izceļas ar savu gigantisko 305 metru izmēru, savulaik spēlēja būtisku lomu Džeimsa Bonda filmā “Zeltacs” (“Goldeneye”). Augustā observatorija piedzīvoja lielus bojājumus, saplīstot būtiskam drošības kabelim. Pēc inženieru slēdziena, kabeļi vairs nespēj turēt tiem paredzēto 900 tonnu svaru, tādēļ nepieciešams observatoriju nojaukt. Lai gan slavu tā izpelnījās ar Džeimsa Bonda filmu un filmu “Kontakts” (“Contact”), observatorijā ir veikti  arī daudzi būtiski atklājumu – tajā izpētīja pulsārus, paplašināja mūsu zināšanas par Merkuru, pamanīja eksoplanētas un atrada ātrus radiosignālu pārrāvumus kosmosā.

9. Īlons Masks apsteidz Bilu Geitsu, kļūstot par pasaulē otro bagātāko cilvēku

Tehnoloģiju pasaules ikona Īlons Masks kļuvis par otro bagātāko cilvēku pasaulē, apsteidzot Bilu Geitsu. 49 gadus vecā uzņēmēja bagātība ir mērāma 127,9 miljardos ASV dolāru, šajā gadā vien pievienojot vērtībai 100,3 miljardus. Janvārī Īlons Masks bija tikai 35. cilvēks 500 bagātāko ļaužu sarakstā. Lielo panākumu pamatā ir viņa elektroautomobiļu uzņēmums “Tesla”, kuras tirgus vērtība sasniedza 500 miljardus ASV dolāru. Saraksta augšgalā ir “Amazon” īpašnieks Džefs Bezos, kura turība sasniedz 183 miljardus ASV dolāru.

10. “E.Gulbja laboratorijas” analīžu rezultāti turpmāk pieejami arī lietotnē

“If Apdrošināšana” izstrādājusi tehnoloģisku risinājumu visiem “E.Gulbja laboratorijas” klientiem, piedāvājot turpmāk apskatīt analīžu rezultātu pārskatu “If Mobile” veselības lietotnē, informēja “Id Apdrošināšana” pārstāve Laima Kristapsone. Lietotne ir izveidota tā, lai analīžu rezultāti netiktu apskatīti, saglabāti vai apstrādāti “If Apdrošināšana” pusē – “E.Gulbja laboratorija” tos šifrē personīgi klientam un tikai klienta mobilajā ierīcē tieši pirms parādīšanās uz ekrāna tie tiek atšifrēti. Lai piekļūtu analīžu rezultātiem ikdienā, nav nepieciešama uzlīme ar paroli vai speciāli kodi – pietiek ar sākotnējo reģistrēšanos un autorizēšanos, kā arī ar ierasto tālruņa paroli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti