FOTO: Atklāj Latvijas Universitātes un «Microsoft» Inovāciju centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Trešdien, 13. septembrī, svinīgā ceremonijā atklāts Latvijas Universitātes (LU) un "Microsoft" Inovāciju centrs – pirmā šāda veida tehnoloģiju inovāciju platforma Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā, informē LU.

Centra mērķis ir stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā.

Inovāciju centrs darbosies divos pamatvirzienos – inovatīvu starpnozaru IT projektu īstenošana, ar fokusu uz mākoņtehnoloģijām, lietu interneta un mākslīgā intelekta risinājumiem, kā arī IT izglītības popularizēšana un atbalsts jauno speciālistu sagatavošanai.

Konceptuāla vienošanās starp Latvijas valdību un "Microsoft" korporāciju par Inovāciju centra izveidi notika šī gada jūnijā tikšanās laikā Sietlā, ASV. Ar to uzsākta ciešāka sadarbību starp "Microsoft" korporāciju, Latvijas valdību un vadošajiem IT nozares pārstāvjiem.

"Inovāciju centrs Rīgā ir unikāls starp citiem, jo veido vienotu inovāciju ekosistēmu – no IT speciālistu izglītošanas līdz digitālās transformācijas projektu īstenošanai. Mūs iedvesmoja Latvijas valdības stratēģiskā vīzija par datos balstītas valsts un sabiedrības attīstību un IT nozares kapacitāte, tāpēc esam gandarīti par iespēju kļūt par Latvijas partneri šajā ceļā.

Dati ir digitālās ekonomikas asinsrite. Tās valstis kā Latvija, kuras to izprot un prot izmantot, nostiprinās savu starptautisko konkurētspēju," sacīja "Microsoft" vadītāja Austrumeiropas reģionā Anke den Audena.

LU un "Microsoft" Inovāciju centrs atrodas Rīgā, Kalpaka bulvārī 4. Centrs būs pieejams ikvienam interesentam, sniedzot iespēju piedalīties semināros, pētījumos un projektu īstenošanā.

Viens no izgudrojumiem, kas jau tapis šodien plašākai publikai atklātajā LU un "Microsoft" inovāciju centrā, ir robots “Laura”, kam var būt arī praktisks pielietojums, lai varētu palīdzēt, piemēram, valodu un reizrēķina apguvē.

Vēl šobrīd norisinās pilotprojekts ātruma pārkāpumu video radaru ieviešanai. Viedās tehnoloģijas atpazīst automobiļa veidu, fiksē mašīnas numura zīmi, apstrādā informāciju un nosūta to tiesībsargājošajām iestādēm. Process, kas agrāk cilvēkiem varēja prasīt pat vairākas stundas, nu būs paveicams vien pāris sekundes.

“Finansiālie ieguldījumi ir tikai neliela atbalsta daļa. Šajā gadījumā būtiskākas ir zināšanas, tehnoloģiju, ekspertu pieejamība un iespēja iedvesmot inovācijām. Centrs būs daļa no “Microsoft” ekosistēmas,” sacīja “Microsoft” publiskā sektora vadītājs Centrālajā un Austrumeiropā Kostas Lukas.

Tieši pieeju tehnoloģijām un ekspertu konsultācijām vairākās fakultātēs kā būtiskāko pienesumu no partnerības uzsver LU rektors Indriķis Muižnieks. Ideju autori varēs lūgt, piemēram, pieeju datubāzēm, programmatūrai, arī stipendijas.

“Nu “Microsoft”, protams, interesē jaunas idejas, kas var pārtapt jaunos produktos. Bet mums viens no pamata uzstādījumiem ir, ka mūsu zināšanas ir jānes arī tirgū,” teica Muižnieks.

Kā nākamos virzienus, pie kuriem strādās šajā centrā, universitātes rektors pieteica apjomīgi uzkrāto medicīnas un bioloģijas datu izmantošanu jaunu medikamentu izstrādē. Vēl tiek apspriesti risinājumi, kas studentiem palīdzēs plānot laiku, darbus un apzināties iespējas, piemēram, saņemt stipendiju.

LU rektors minēja, ka jaunumus par projektiem centrā varēs dzirdēt jau līdz gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti