Digitālās brokastis

Klaviatūru un datorpeļu tendences ar Lauri Āboliņu jeb Konsumer

Digitālās brokastis

Kāpēc vērtīgi apgūt informācijas tehnoloģijas un veidot karjeru tieši šajā nozarē

Sociālo tīklu statuss un nākotne

«Facebook podkāsti» un «Tesla» jaunais auto ar mežonīgu paātrinājumu. Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savas iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. “E3” spēļu izstrādātāju konferencē prezentētas jaunākās videospēles

Videospēļu konference “E3” šogad notika attālināti, izstrādātāji tajā prezentēja savus jaunākos veikumus un nākotnes projektus. Galvenā uzmanība tika pievērsta “Microsoft”, “Nintendo” un “Square Enix” zīmoliem.

Pateicoties “Square Enix” spēļu studijai, “Marvel” filmu “Guardians of the Galaxy” varoņi dosies jaunos piedzīvojumos videospēles formātā, saglabājot tās krāsainos tēlus, humoristisko pieeju un 80. gadu mūziku.

Studija “Bethesda” prezentēja tās nākamo video reklāmu kosmosa kolonizācijas spēlei “Starfield”, kas iznāks 2022. gada 11. novembrī. Savukārt “co-op” spēļu cienītājiem tā nākamgad piedāvās spēli “Redfall”, kurā spēlētāji varēs strādāt komandā, lai iznīcinātu ļaunos vampīrus. “Bethesda” spēles būs ekskluzīvi pieejamas “Xbox” un datoru īpašniekiem.

Džeimsa Kamerona ikoniskā filma “Avatar” atdzīvosies videospēles “Avatar: Frontiers of Pandora” formātā, ko izstrādājusi spēļu studija “Ubisoft”. Spēlētāji varēs iejūsties “Na’vi” tēlā, kas izpēta jauno planētu un cīnās pret planētas kolonizētājiem un viņu mašinēriju. Spēle iznāks 2022. gadā. No tās pašas studijas tika prezentēts arī jaunākais klips spēlei “Far Cry 6”, iepazīstinot ar tās galveno ļaundari Džiankarlo Esposito.

Autospēļu fanus iepriecināja “Forza” franšīzes jaunākā spēle “Horizon 5”, kura būs pieejama jau 9. novembrī, to izstrādā “Playground Games”. Atvērtās pasaules spēli varēs vienlaikus spēlēt vairāki spēlētāji, kopā izpētot Meksikas mežus, laukus un pat vulkāna virsotnes. Arī šī spēle būs pieejama “Xbox” un datoru spēlētājiem.

“Microsoft Flight Simulator” savu debiju piedzīvos uz “Xbox Series” X un S konsolēm 27. jūlijā, saglabājot datora spēles versijas iespējas.

Savukārt “Nintendo” savai konsolei “Switch” prezentēja spēles “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” turpinājuma video. Divu dimensiju spēlei “Metroid” būs pieejama tās piektā versija “Metroid Dread”.

“Pokemon Go” izstrādātājs “Niantic” prezentēja pasaulei jaunāko viedtālruņu spēli “Transformer” tēmā.

“Theverge.com” ziņo, ka spēlē “Among Us” varēs piedalīties 15 spēlētāji, bet tās tēli ieguvuši sešas jaunas kosmosa tērpu krāsas.

2. Facebook platformā turpmāk nepastarpināti būs klausāmi podkāsti

Sociālais tīkls “Facebook” plāno no 22. jūnija pievienot savai platformai podkāstus, lai lietotāji varētu klausīties audio ierakstus, kā arī dalīties ar fragmentiem no saviem iecienītākajiem satura veidotājiem.

Podkāstu veidotāji varēs savu “RSS feed” jeb satura plūsmu savienot ar “Facebook” lapu, kas automātiski ģenerēs ziņu lentas ierakstu katru reizi, kad tiks publicēta jauna sērija. Šis saturs parādīsies atsevišķā “Podcasts” sadaļā. Uzņēmums savu vīziju formulējis šādi: ““Facebook” būs vieta, kur cilvēki varēs klausīties podkāstus, diskutēt un dalīties ar tiem”.

Satura veidotāji, kā raksta “theverge.com”, varēšot izvēlēties, vai ļaut platformas lietotājiem dalīties tālāk ar video, kas nepārsniegs vienas minūtes garumu. Šī iespēja paredzēta, lai palielinātu podkāstu atpazīstamību.

Sākotnēji šī iespēja būs pieejama ierobežotam lokam, kas tiks arvien paplašināts. Satura veidotājiem, kas publicēs saturu “Facebook” platformā, būs jāpiekrīt podkāstu pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, kas kopumā ar neko īpašu neizceļas, taču pagaidām nav līdz galam skaidrs, ko “Facebook” pēc tam var darīt ar platformā publicēto saturu.

3. “Tesla” prezentē savu jaunāko spēkratu “Model S “Plaid”

Kā raksta “theverge.com”, auto ražotājs “Tesla” prezentēja savu jaunāko spēkratu “Model S “Plaid”. Auto ir iespaidīgs paātrinājums - tas spēj uzņemt ātrumu no 0 līdz 100km/h nedaudz ātrāk kā divās sekundēs. Maksimālajā jaudā auto varēs attīstīt 1020 zirgspēku lielu jaudu. Auto būs pieejami divām versijās, no kurām Vienā konfigurācijā auto spēs nobraukt līdz pat 627 km, bet citā - 663 km.

Lai gan auto ārējais izskats nav piedzīvojis būtiskas izmaiņas, salons ieguvis ievērojamus uzlabojumus. Automašīnas stūre līdzinās “Formula 1” stūrei – tā ir taisnstūrveida nevis apaļa. Turklāt jaunais “Tesla” modelis spēs pats pārslēgties starp parkošanās, atpakaļgaitas un braukšanas režīmiem. Savukārt aizmugurē sēdošajiem pasažieriem atvēlēta lielāka vieta kāju zonai.

Auto centrālais vadības ekrāns novietots horizontāli, auto salona vidusdaļā ievietots vēl viens ekrāns aizmugurē sēdošajiem. Auto procesora jauda ir ievērojami palielināta, ar to varēs spēlēt pat tādas videospēles kā “CyberPunk” ar 60 kadriem sekundē. Auto pārvaldībā vairāk izmantotas skāriena kontroles iespējas, piemēram, ventilāciju varēs regulēs uz ekrāna, nevis kā līdz šim - ar svirām.

4. Spotify Greenroom - jauna dzīvo sarunu platforma

Mūzikas un podkāstu platforma “Spotify” turpmāk būs arī vieta audio sarunām tās jaunajā lietotnē “Spotify Greenroom”, kas būs tiešs konkurents “Clubhouse” un citām sarunu platformām. Lietotne tiek veidota, lai satura veidotāji un mākslinieki varētu nodoties labāk komunicēt “dzīvo” sarunu istabās.

Jaunajā lietotnē ikviens tās lietotājs varēs radīt savu sarunu istabu. “Greenroom” varēs pieslēgties ar “Spotify” kontu. Īpaši padomāts arī par jaunu lietotāju ievadīšanu lietotnes darbībā. Lietotnē būs arī ieraksta funkcija un čata kontrole.

Lai rūpētos par satura veidošanu, tiks izveidots “Spotify Creator Fund”, kas “dzīvo” sarunu satura veidotājiem palīdzēs nopelnīt.

Lietotne būs uzreiz pieejama 135 pasaules valstīs, taču raidījuma veidošanas brīdī Latvijas “Google Play Store” tā vēl nebija nav atrodama.

5. Ķīna nosūta pirmos kosmonautus uz savu jauno kosmosa staciju

Ķīnā veiksmīgi startējusi kosmosa raķete “Shenzhou-12” ar trīs kosmonautiem, kuri devās uz jauno Ķīnas kosmosa staciju. Tā bija pirmā kosmosa misija ar astronautiem pēdējo piecu gadu laikā.

Nī Heišangs, Liu Boumings un Tangs Hongbo — būs pirmie cilvēki jaunajā kosmosa stacijā un viņi tur pavadīs trīs mēnešus, lai pilnībā iedarbinātu visus kosmosa stacijas mehānismus un ierīces.

Kosmosa stacijas “Tianhei” dzīvošanai paredzēto moduli kosmosā palaida 2021. gada aprīlī. Kosmonautu lidojums ir pirmā no 11 plānotajām misijām, kuru laikā kosmosa stacija tiks pilnībā aprīkota.

Plānā ir paredzēts tai pievienot papildu moduļus un nogādāt vairākas kravas ar mantām. “Tianhei” staciju plānots pabeigt 2022. gadā. Kosmosa jomā Ķīna veido ilgtermiņa partnerattiecības ar Krieviju, plānojot tuvākajā desmitgadē nosēdināt astronautus uz Mēness virsmas, raksta “theverge.com”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti