«Ekselences balva» meklēs radošākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Laikā no 9.oktobra līdz 3.novembrim skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi aicināti "Ekselences balvai" izvirzīt progresīvākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus, informēja Latvijas Universitātes (LU) pārstāve Santa Margeviča.

"Ekselences balva" ceturto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam, palīdzot skolēniem sasniegt augstus rezultātus savā mācību priekšmetā un ieinteresējot turpmākās studijas un karjeru saistīt ar eksaktajām nozarēm.

Organizatori un mecenāti balvai aicina izvirzīt skolotājus, ar kuru darbu var lepoties, kuri savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, aicina izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem.

"Pēdējā laikā pieaug sabiedrības, īpaši uzņēmēju, spiediens uz skolām par dabaszinātņu izglītības kvalitāti, lai darba tirgū nākotnē nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši. "Ekselences balva" ir viena no iespējām kā līdzdarboties izglītības uzlabošanā, izceļot labākos no labākajiem un motivējot izaugsmei aizvien vairāk skolotāju visā Latvijā," norādīja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone.

Lai izvirzītu skolotāju "Ekselences balvai", jāaizpilda veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV. Balvas nolikums, kā arī pieteikuma veidlapas un plašāka informācija par projektu atrodama LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē

Labākie no balvai izvirzītajiem skolotājiem 9.decembrī tiksies finālā, lai konkursā apmainītos ar inovatīvām idejām mācību darbā, analizētu mācību situācijas, risinātu metodiskus uzdevumus, modelētu un vadītu nodarbības skolēniem.

Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā tiks godināti visi finālisti.

"Ekselences balvu" organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un Latvijas Universitātes Fondu. 1400 eiro lielu balvu katra mācību priekšmeta skolotājam nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS "Latvijas Valsts meži".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt