Rīta Panorāma

Covid-19 saslimstība un drošības normas Dānijā. Saruna ar Latvijas vēstnieci Dānijā Aldu Vanagu

Rīta Panorāma

Koalīcijas stabilitāte un tālākais darbs. Saruna ar Saeimas deputātu Raivi Dzintaru

LTV ziņu dienesta žurnālistu veidotā dokumentālā filma "Ekrāni. Ievilkšanas spēks"

«Ekrāni. Ievilkšanas spēks» – LTV tapis dokumentāls stāsts par viedierīču ietekmi uz bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunākais dokumentālais stāsts “Ekrāni. Ievilkšanas spēks” atklāj piecu ģimeņu pieredzi, audzinot bērnus digitālo tehnoloģiju laikmetā, un aktualizē viedierīču lietošanas paradumu ietekmi uz savstarpējām attiecībām, fizisko un garīgo veselību, informēja LTV pārstāve Anita Jansone. Filmas pirmizrāde gaidāma 13. maijā.

“Ekrānā ieurbies bērns nevienu vairs neizbrīna, tā ir 21. gadsimta realitāte. Tomēr – vai vecāki apzinās, kā ekrāni ietekmē viņu bērnus? Kāda ir digitālo tehnoloģiju izmantošanas ietekme uz attīstību, veselību un pašsajūtu?” vaicāja viena no filmas autorēm, LTV Ziņu dienesta žurnāliste Tīna Sidoroviča.

Dokumentālajā stāstā savā pieredzē dalīsies dažāda vecuma bērnu vecāki, aptverot laiku no piedzimšanas līdz jaunieša pieaugšanai.

Ģimenes arī piedalīsies eksperimentā, pārskatot un uz laiku mainot savus ekrānierīču lietošanas paradumus.

Trīs mazu bērnu vecāki uz nedēļu izslēgs digitālo aukli – televizoru, 13 gadus vecais Jurģis pirms miega nespēlēs datorspēles, savukārt vidusskolniece Anna apņemsies ne tikai vairāk gulēt un kustēties, bet arī atteikties no skatīšanās telefonā ēdienreizēs, ģimenes kopā būšanas laikā un ejot pa ielu.

Scenārija autors, LTV Ziņu dienesta žurnālists Guntis Ščerbinskis: “Pandēmijas laikā ekrānos vairāk laika pavada gan bērni, gan pieaugušie. Ne es, ne mana ģimene nav izņēmums. Šis laiks pārbīda vai pat atceļ iepriekš noteiktās robežas, tāpēc, manuprāt, ļoti svarīgi, lai vecāki dalās savā pieredzē, novērojumos un izmantotajās pieejās, tādējādi atbalstot citus pareizā ceļa un līdzsvara meklējumos.”

Vecāki un eksperti filmā meklēs atbildes, kā veidot veselīgus viedierīču lietošanas paradumus, noteikt stingras robežas un pašiem turēties pie tām, kā no aizliegumiem pāriet uz noteikumiem. Neizskanēs viennozīmīga atbilde, kā ir pareizi dzīvot ekrāna abās pusēs – reālajā un virtuālajā –, taču ģimeņu pieredze un ekspertu komentāri ļaus labāk apzināties riskus, ko vecākiem vajadzētu ņemt vērā, lai kopā ar saviem bērniem turētos pretī ekrānierīču milzīgajam ievilkšanas spēkam.

Dokumentālo stāstu veidojusi LTV Ziņu dienesta komanda – scenārija autori Tīna Sidoroviča un Guntis Ščerbinskis, režisors Uģis Kronbergs, operatori Uvis Burjāns, Lauris Dundurs, Gustavs Kukainis, Oto Ailts un Normunds Pavlovskis

Filmas “Ekrāni. Ievilkšanas spēks” pirmizrāde – 13. maijā pulksten 21.05 LTV1 un REPLAY.lv. Vienlaikus ar filmas pirmizrādi portālā LSM.lv būs atrodams tematisks garstāsts.

15. maijā pulksten 18.15 LTV1 par viedierīču ietekmi uz bērnu veselību, trauksmes un agresivitātes rašanos vēstīs arī raidījums “Aculiecinieks”. No 17. maija “Rīta Panorāmā” būs skatāma īpaša sižetu sērija, savukārt LTV Ziņu dienesta kontos raidierakstu platformās būs klausāmas plašākas intervijas ar speciālistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti