«Draugiem.lv» lietotāja profilus varēs apstiprināt ar eID kartēm

Interneta sociālais tīkls "Draugiem.lv" sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) veido lietotāja profila verifikācijas jeb savas personības īstuma apstiprinājuma sistēmu, izmantojot elektronisko parakstu. 2015.gada jūlijā "Draugiem.lv" lietotāji, kuriem ir personas apliecība - elektroniskā identifikācijas (eID) karte ar aktivizētu e-parakstu, var izmēģināt jaunievedumu, informē VARAM.

Apstiprinot jeb verificējot sava profila īstumu, "Draugiem.lv" lietotājs oficiāli apliecina savu identitāti sociālajā tīklā. Profilu var verificēt, izmantojot eID karti, kurā aktivizēts elektroniskais paraksts. 

Līdz ar verifikāciju iegūtā zaļā ikona pie profila garantē, ka personas vārds un uzvārds ir tāds pats kā eID kartē. Tā "Draugiem.lv" lietotāji palīdz veidot drošu un atklātu komunikāciju interneta vidē bez viltus profiliem.

Turklāt, veicot sagatavošanos profila verifikācijai, dators tiek sagatavots arī turpmākai e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai.

„Draugiem.lv verifikācijas risinājums ir viens no piemēriem, kā tiek rasti jauni veidi valsts e-risinājumu integrācijai privātajā sektorā, tādējādi palielinot eID kartes izmantošanas iespējas. Mūsu mērķis ir ne vien attīstīt arvien jaunus e-pakalpojumus, bet arī rūpēties par to vienkāršu un ērtu lietojamību. Tāpēc lietotājus aicinām iesaistīties testēšanā un sniegt savus priekšlikumus e-pakalpojuma pilnveidošanai, jo lietotāju viedoklis ir būtisks risinājumu uzlabošanai,” pavēstīja VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Arnis Daugulis.

„Mēs aicinām izmēģināt profilu verifikāciju visus "Draugiem.lv" lietotājus, kam ir eID karte ar aktivizētu parakstu, kopīgi veidojot Latviju, kurā dzīvo gudri, godīgi un atvērti cilvēki – arī internetā. Mēs vienmēr esam lepojušies ar cilvēkiem, kas neslēpjas aiz svešiem vārdiem un bildēm un nav anonīmi interneta komentētāji. Draugiem.lv kļūst par pasaulē pirmo sociālo tīklu, kurā pats vari apstiprināt savu digitālo identitāti pilnīgi oficiāli,” piebilst Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Lai pārbaudītu tehnisko darbību un saņemtu lietotāju viedokli par lietojamību uzlabojumu veikšanai, sākta risinājuma testēšana vietnē draugiem.lv/verifikacija. Tā notiek vairākos līmeņos – pašlaik aicināti piedalīties "Windows OS" lietotāji, bet jūlija pēdējā dekādē – "Mac OS" un "Linux" lietotāji. Pēc testa perioda noslēgšanās un nepieciešamo uzlabojumu veikšanas, risinājuma oficiālā atklāšana plānota šī gada vasarā. Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta finansējumu.

Personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas karte ir personu apliecinošs dokuments, kas noder savas identitātes apliecināšanai klātienē un internetā, dokumentu elektroniskai parakstīšanai un ceļošanai. eID kartei var pieteikties jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, lūdzot arī aktivizēt e-parakstu. To var izdarīt bez maksas, arī kartei, kas izsniegta iepriekš. Portāla "latvija.lv" sadaļā „ē!” var uzzināt plašāk par valsts un pašvaldības iestāžu e-pakalpojumiem un to lietošanu.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti