Dienvidkorejas lidostā pasažieriem izpalīdz roboti

Gandrīz katram ceļotājam ir sanācis kādreiz apmaldīties lidostā vai nesaprast sava lidojuma informāciju. Taču tā vairs nebūs problēma Dienvidkorejā, kur apmeklētāji var lūgt palīdzību uzticamam un izpalīdzīgam robotam, kas viņus sagaida, sniedz informāciju un pat pavada līdz lidmašīnai.    

Pašā lielākajā Dienvidkorejas lidostā šovasar ir iespējams satikt apkārt braukājošus robotus, kuri palīdz gan lidostas apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

Nelielā robota vārds ir “Troika”. Tam ir četrstūrains ekrāns, kurā ir iespējams redzēt, piemēram, lidostas karti un laika ziņas. Robotam ir arī skārienjūtīga galva ar kustīgām acīm, un tas atsaucas uz savu vārdu.

Ceļotāji var ievietot savu biļeti robota skenētājā, lai uzzinātu lidojuma informāciju – kura platforma vajadzīga, cik tālu tā ir un cik ilgi līdz tai jāiet. Pēc tam robots piedāvā ceļotājus arī pavadīt līdz lidmašīnas iekāpšanas sektoram.

“Robotā ir iestrādātas tehnoloģijas, kas tam ļauj gan atpazīt savu atrašanās vietu lidostā, kā arī pamanīt garāmgājējus un citus šķēršļus tā ceļā,” stāsta “LG Electronics” galvenais pētniecības inženieris Kims Hiangroks.

Robotu izstrādātāji, kompānija “LG Electronics” vēl strādā pie to attīstīšanas un izkopšanas. Pagaidām “Troika” ir spējīgs izpildīt tikai dažus vienkāršus uzdevumus.

Lidostas apmeklētāji bez vilcināšanās dodas prasīt robotam palīdzību, jo daudzās valstīs, tostarp Dienvidkorejā, roboti sabiedriskās vietās nav retums.

Gaidāms, ka robots jau nākammēnes pratīs runāt angļu, korejiešu, ķīniešu un japāņu valodā.

Bez “Troikas” lidostā ir redzams arī robots, kura pienākums ir uzturēt lidostas grīdas tīras un kārtīgas. Tāpat kā “Troika”, tas uztver apkārtni un ir spējīgs pārvietoties starp šķēršļiem.

Lidostas vadība apgalvo, ka nav plānots aizstāt darbiniekus ar robotiem. Tie ir radīti, lai palīdzētu – jo īpaši nakts maiņu laikā un ar fiziski grūtiem darbiem. Nākotnē ir plānots ieviest arī citus robotus, kas informētu par lidmašīnās aizliegtiem priekšmetiem, pasniegtu ēdienu un pārvadātu smagās ceļotāju somas.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti