Demonstrē tehnoloģijas, kuras ļaus precīzāk prognozēt vētras

Šogad Karību jūras reģionā un ASV pieredzētas ļoti spēcīgas un postošas vētras, kas radījušas vairākos miljardos dolāru mērāmus zaudējumus. Pagājušajā nedēļā Nīderlandē norisinājās meteoroloģisko tehnoloģiju izstāde, kurā tika demonstrētas jaunākās tehnoloģijas, kas ļaus precīzāk prognozēt ekstremālus laikapstākļus.

Pagājušajos mēnešos Karību jūras reģionā plosījušās vēl nepieredzētas vētras - viesuļvētras “Irma” un “Marija” radīja milzu postījumus Karību salās, Puertoriko, daļā no Meksikas un ASV.

Tieši tādēļ Amsterdamā notikušajā meteoroloģijas tehnoloģiju izstādē liela uzmanība tika pievērsta jaunajām tehnoloģijām, kas ļauj precīzāk prognozēt ekstremālus laikapstākļus.

ASV kompānija "Baron Services" strādā pie projekta, kas, izmantojot meteoroloģiskās tehnoloģijas, reālajā laikā rāda un vizualizē datus par laikapstākļiem. Ņemot vērā notikušās viesuļvētras, kompānija radījusi jaunu vētru prognozēšanas modeli.

"Šī ir bijusi dramatiska viesuļvētru sezona. Esam izveidojuši viesuļvētru indeksu, kurā tiek ņemti vērā visa veida dati, kurus iegūstam no radariem, satelītiem, kā arī meteoroloģiskajiem modeļiem.

Mūsu sistēma ir vienkārša, kurā ar krāsu palīdzību parādām, vai vētra saglabās savu spēku, kļūs vājāka vai pastiprināsies. Tas ļauj noteiktā laika periodā izskaitļot vētras ceļu, vai tas mainīsies," stāsta "Baron Services" produkcijas daļas priekšnieks Bobs Barons.

Ekstremālo laikapstākļu prognozēšanā iesaistījušies arī briti – kompānija "FT Technologies" izstrādājusi sensoru, kas ir spējīgs izturēt praktiski jebkādus laikapstākļus. Tas darbojas, izmantojot virsskaņas viļņus, kas rezonē nelielā dobumā, mērot vēja ātrumu un virzienu. Tā kā sensors ir ļoti izturīgs, tas var iegūt datus pat sarežģītākajos apstākļos.

"Šī sensora lielākā priekšrocība ir tā stabilitāte un spēja fiksēt datus pat sliktākajos laikapstākļos.

Tas ļautu meteorologiem iegūt datus ne tikai pirms, bet arī pašu meteoroloģisko notikumu laikā. Tas ir svarīgi, jo parasti vētras ievērojami bojā laika uztveršanas stacijas," skaidro kompānijas pārstāvis Freds Skvairs.

Pagaidām izstādē izrādīto tehnoloģiju izmaksas ir visai augstas. Uzņēmumu pārstāvji uzskata, ka ar laiku cena kritīsies un  pieprasījums pēc šīm tehnoloģijām pieaugs, ņemot vērā, ka ik gadu notiek dažādi neparedzēti meteoroloģiskie notikumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti