Daugavpilī kursē tramvajs ar bezmaksas internetu

Kopš pērnā gada nogales vienā no Daugavpils tramvajiem iedzīvotājiem tiek piedāvāts eksperimentāls pakalpojums – bezmaksas bezvadu interneta pieslēgums Wi-Fi. Tā ir iespēja ikvienam pasažierim jebkurā laikā tramvajā papildināt savu mobilo kontu, sērfot interneta portālos, apskatīties transporta sarakstu, lasīt grāmatas, skatīties kino vai izmantot citus interneta pakalpojumus. Pašlaik bezmaksas Wi-Fi darbojas tikai vienā tramvajā – nr.11. Ja no iedzīvotāju puses būs atsaucība, nav izslēgts, ka vēl arī citi Daugavpils tramvaji tiks aprīkoti ar bezmaksas Wi-Fi. 

Ik dienu no uzņēmuma “Daugavpils satiksme” tramvaju depo izbrauc daudzi tramvaji, taču tikai viens ar numuru 11, un nesen iegādātais jaunais tramvajs ir īpašs, tas pagaidām ir vienīgais, kas aprīkots ar bezmaksas WI-FI.

Jaunieši ir pirmie, kas pamanījuši šo iespēju, braucot tramvajā bez maksas pasērfot internetā - Daugavpils Saskaņas skolas meitenēm Elīzai, Annai un Naģai braukšana tramvajā no un uz skolu kļuvusi interesantāka. Neesot pat obligāti braukt ar tramvaju, pietiekot pastāvēt pieturā, lai, piebraucot šim tramvajam, telefonā jau pieslēgtos bezmaksas internets, stāsta jaunieši.

Vecāka gada gājuma kundzēm internets tramvajā un blakus tam ne tikai nav nepieciešams, bet arī neesot saprašanas, kā to lieto un priekš kam tas, stāsta sastaptās pasažieres.

Tas ir eksperiments, lai noskaidrotu, vai ir nepieciešams pasažieriem bezvadu internets tramvajos un cik aktīvi viņi to lieto un vai šo pakalpojumu jāpaplašina, atzīst Daugavpils satiksme depo tramvaju inspektors Gunārs Groza.

Pagaidām vēl ažiotāža uz šo tramvaju neesot īpaši manāma, neviens tā speciāli pieturā nestāv un negaida šo 11. tramvaju, stāsta Daugavpils satiksme tramvaju depo dispečere Lauma. Tomēr jaunieši, kas uzzina par jauno iespēju, atzīst, ka būtu gatavi arī ilgāk pastāvēt pieturā, lai brauktu tieši ar šo – uz kura durvīm vīd uzlīme par WI-FI iespēju.

Jauniešu noskaņa saprotama, jo Daugavpilī ne vien ir viens no braukšanas cenas ziņā lētākajiem tramvajiem, bet arī tas, ka skolēniem tas ir bez maksas, atzīst dispečere Lauma.

Iespējams cenu politikā kaut kas kas var mainīties - proti 43 santīmi var tik noapaļoti, neslēpj Daugavpils satiksme depo tramvaju inspektors Gunārs Groza.

Šī cena un atlaižu politika sekmējusi to, ka bezbiļetnieku –„zaķu „Daugavpils tramvajos tikpat kā nesot, turklāt tramvajos strādā konduktori.

Eksperiments ar bezmaksas internetu Daugavpils tramvajā turpināsies visu šo mēnesi, un tad kļūs zināms, vai pakalpojums pazudīs vai tieši otrādi – kļūs vēl plašāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti