Datorspēļu izmantošana izglītības procesā nav peļama

Datori un jaunākās tehnoloģijas piesaista bērnu uzmanību, tāpēc izglītības procesā to var izmantot, lai skolēni apgūtu nepieciešamo mācību vielu. Arī planšetdatori, kuros var izmantot dažādas programmas - lietotnes, tuvākajā nākotnē var kļūt par pirmklasnieku ikdienas sastāvdaļu, Latvijas Radio pavēstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vecākais referents Viesturs Vēzis.

Modernās tehnoloģijas mācību procesā ienāk aizvien vairāk, un tuvāko gadu laikā gaidāms, ka datoru apguve būs pat pirmo klašu mācību izglītības programmās, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" pastāstīja VISC pārstāvis Viesturs Vēzis. Viņš pavēstīja, ka pirmklasnieki apgūs gan pirmās iemaņas ar datoriem, gan pamatus datu drošības un sevis pasargāšanai virtuālajā pasaulē.

Spēļu tehnoloģiju izmantošana mācību procesā, lai panāktu, ka bērni apgūst tēmas, piemēram, magnētiskā lauka teoriju fizikā, ir atbalstāma, skaidro tehnoloģiju pasniedzējs Gatis Narvaišs. Ja skolēnus aizrauj datorspēles, bet tajā laikā notiek viņu izglītošanas process, tad mērķis ir sasniegts. Tehnoloģiju skolotājs norādīja, ka vairākās informācijas tehnoloģiju jomās Latvija ir apsteigusi kaimiņvalsti Igauniju.

Protams, virtuāla spuldzītes ieskrūvēšana laboratorijā neaizvietos reālo prasmju iegūšanu, sacīja Narvaišs. Arī Talsu novada informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Liene Katlapa un Dobeles Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Tatjana Savicka LR1 raidījumā "Ģimenes studija" piekrita, ka mūsdienu skolotāji cenšas izmantot modernās tehnoloģijas izglītības procesā.

Savukārt sociālantropologs, pasniedzējs un Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis ieteica neapstāties pie sasniegtā, jo skolotājus gaida aizvien jauni izaicinājumi pat tad, ja šķiet, ka sasniegts pat 22.gadsimta līmenis. Viņš norādīja, ka tas nebūt nav sasniegums, ka bērns lieto planšetdatoru, vēl pirms iemācījies staigāt. Informātikas skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Oskars Lūsis piekrita, ka darāmā vēl daudz, lai moderno tehnoloģiju izmantošana skolēnu ikdienā būtu produktīva, jo bērni allaž meklēs vieglāko ceļu un labprāt spēlētu datorspēles līdz pusnaktij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti