Darbu sākusi Vikipēdija latgaliešu valodā

Kopš 2011.gada 18.marta starptautiskā interneta enciklopēdija «Wikipedia» ir pieejama arī latgaliešu literārajā valodā. Šobrīd enciklopēdijā Latgaļu valodā publicēti vairāk nekā 450 rakstu.

Vikipēdija ir pasaulē populārākā daudzvalodu interneta enciklopēdija ar brīvu saturu. Par Vikipēdijas rakstu autoru vai lasītāju var kļūt jebkurš, kuram ir pieejams interneta pieslēgums. Projektu atbalsta bezpeļņas organizācija «Wikimedia Foundation». Pašlaik enciklopēdija ir pieejama 267 pasaules valodās un kopā ir uzrakstīti vairāk nekā 18 miljoni rakstu.

2001. gada janvārī izveidoja pirmo enciklopēdiju angļu valodā. Pēc neilga laika tika realizēti līdzīgi projekti arī citās valodās. Kopš 2003. gada jūnija Vikipēdija ir pieejama arī latviešu valodā.

2005. gada decembrī sākās darbs pie latgaliešu Vikipēdijas testa versijas. Dažādu nebūšanu dēļ – nebija valodas koda, trūka aktīvu dalībnieku utml. – enciklopēdija divas reizes netika apstiprināta. Tomēr 2011. gada 18. martā Vikipēdija latgaliešu literārajā valodā beidzot kļuva pieejama visiem interneta lietotājiem (http://ltg.wikipedia.org). Pašlaik ir jau vairāk nekā 450 rakstu par Latgales un pasaules tēmām.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti