Rīta Panorāma

Budžets 2023

Rīta Panorāma

Gruzijā turpinās protesti pret "ārvalstu aģentu" likumu

Dānijā alkohola tirdzniecību palīdzes kontrolēt mākslīgais intelekts

Dānijā alkohola tirdzniecību palīdzēs kontrolēt mākslīgais intelekts

Mūsdienās lielveikalos aizvien populārākas kļūst pašapkalpošanās kases, taču tās nevar izmantot precēm, kuru tirdzniecībai ir vecuma ierobežojumi. Kāds Dānijas lielveikals alkohola pārdošanas kontroli plāno uzticēt mākslīgajam intelektam.

“Klienti pašapkalpošanās kases zonā vēlas ātrāk visu izdarīt, un tagad viņiem ir iespēja pašiem pārbaudīt savu vecumu. Un šādā gadījumā viņiem nav jākontaktējas ar darbiniekiem un viņi ātrāk veic pirkumu,” skaidroja veikala pārstāvis Tobiass Andersens.

Ideja nav jauna, un līdzīga tehnoloģija jau tiek izmantota ASV un Lielbritānijā. Kamera fiksē seju un vadoties no vairākiem parametriem aprēķina vecumu, bet mākslīgais intelekts akceptē pirkumu, ja klients ir vismaz 25 gadus vecs.

Stiprā alkohola tirdzniecība Dānijā ir atļauta no 18 gadu vecuma, taču augstāks slieksnis noteikts, jo vecuma atpazīšanas sistēma nav 100% droša.

Vecuma kategorijā no 18 līdz 25 gadiem vai īpaši jauneklīga izskata pircējiem vēl joprojām jāizmanto darbinieku pakalpojumi. Bažas rada tiesību uz privātumu ievērošana, taču veikala pārstāvji sola, ka visi dati pēc samaksas tiks izdzēsti. Arī lielākā daļa aptaujāto klientu jaunumu novērtēja pozitīvi, jo tā esot brīvprātīga izvēle un nenotiek personas identifikācija.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti