Digitālās brokastis

Viedtālruņu gada balva 2021 - #DigitālāsBrokastis & Konsumer

Digitālās brokastis

Zinātnes sasniegumi tehnoloģijās 2021. gadā ar Aivaru Vembri un Kasparu Ozolu

Tehnoloģiju topā: cilvēciskas robotu sejas, laternu auto uzlāde, izbīdāma telefonkamera

Cilvēciskas robotu sejas, auto uzlāde laternā un izbīdāma telefonkamera. Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savas iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. Britu inženieri radījuši reālistisku humanoīda robota seju

Britu tehnoloģiju uzņēmums “Engineered Arts” nesen video versijā atrādījis humanoīdu robotu “Ameca”, kuras seja spēj pārsteidzoši labi atdarināt cilvēku mīmiku. Video demonstrācijā emocijas, kuras ir nolasāmas robota sejā robežojas no apjukuma un vilšanās līdz pat apbrīnam un priekam, rakstīja theverge.com

Inženieri gan atklāja, ka “Ameca” pagaidām ir tālu no pilnvērtīga humanoīda, jo tā ne staigā, ne skrien, ne rāda trikus, kā, piemēram, to dara “Boston Dynamics Atlas” robots. Tas arī nav paredzēts tuvākajā nākotnē, lai gan kustība nav izslēgta no plāniem. Robotu darbina programmētāju komandas, lai gan mākslīgais intelekts arī tiek pieslēgts — tieši reālistisko grimašu atdarināšanā.

Tikai pāris dienas pēc “Ameca” debijas inženieri nopublicēja video ar robotu “Mesmer”, kurš vēl vairāk līdzinās cilvēkam, pateicoties ādas imitācijai un sejas vaibstiem, kas vēl vairāk atdarina reāla cilvēka sejas formu.

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

2. Latvieši radījuši elektroauto uzlādes stacijas pie laternu stabiem

Latviešu jaunuzņēmums “SimpleCharge” ir radījis viegli instalējamas elektrisko auto uzlādes stacijas izmantošanai pie pilsētas apgaismojuma stabiem. Tās atvieglojot gan uzlādes staciju uzstādīšanu, gan potenciāli paver plašākas iespējas elektrouzlādes tīklam it īpaši daudzīvokļu namu rajonos, ziņo kursors.lv.

Projekts ir guvis atbalstu Rīgas pašvaldības programmā “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” un līdz ar to arī Ķīpsalā tiks uzstādītas četras uzlādes stacija pie Rīgas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes ēkas Āzenes ielā 12. Šobrīd pirmais prototips jau ir uzstādīts Rīgā, Apes ielā, un  2022. gadā “SimpleCharge” plāno piesaistīt papildu finansējumu tālākās ražošanas attīstībai.

3. Jaunākais pārsteigums no Ķīnas — izbīdāma kameras lēca viedtālrunī

Ķīnas tehnoloģiju uzņēmums “Oppo” publicējis kārtējo koncepta video tā nākotnes iecerēm viedtālruņu uzlabošanai — izbīdāma fotokameras lēca. Koncepta video parāda fotokameras izcilni, kas burtiski izvirzās uz āru. Demo video liek arī noprast, ka risinājums būs ūdens noturīgs un telefona kritiena gadījumā kamera ātri spēs “ierauties uz iekšu”.

“Oppo” ir slaveni ar saviem drosmīgajiem nākotnes solījumiem un šis ir viens no tiem, nezinot vēl ne patieso labumu no šāda izvirzījuma, ne reālo tehnoloģijas parādīšanos tirgū. Eksperti spriež, ka izvirzījums varētu nozīmēt uzlabotu telefoto kameras darbību pateicoties papildu attālumam, ko šādā veidā lēca un sensors iegūst, ziņo theverge.com

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti