Rīta intervija

Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve Eva Cela par māsu konferenci

Rīta intervija

Intervija ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski

LU CFI direktora vietnieks Andris Anspoks par pasākumu "Deep Science Hackathon"

Cietvielu institūts jaunas idejas vāks un attīstīs pirmo reizi pašu rīkotā hakatonā

Latvijas Cietvielu fizikas institūts nedēļas nogalē pirmo reizi rīkos hakatonu, kurā vāks un attīstīs dažādas idejas, kas palīdzēs sadarboties zinātniekiem, uzņēmējiem, kā arī citu nozaru pārstāvjiem, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” sacīja institūta vadītāja vietnieks Andris Anspoks.

Viņš stāstīja, ka institūts palīdzēs attīstīt trīs labākās idejas. Viņaprāt, tik daudz labu ideju būs. Tiesa, nekad nav zināms, kā notiks to tālākā attīstība – pēc hakatona. Taču arī tad var atteikties no idejas realizācijas, pievēršoties, piemēram, ceturtajai labākajai idejai.

Hakatons sāksies piektdien, 18. maijā, plkst. 18 vakarā. Tas noslēgsies svētdien vakarā plkst. 18. Galvenā ideja būs sestdien, kad ideja tiek attīstīta. Taču svētdien notiks ideju prezentācija.

Anspoks atgādināja, ka hakatons – ideju publiska prezentācija – nenozīmē to zagšanu. Patiesība ir tāda, ka vienādas idejas vienlaikus tiek attīstītas vairākās vietās. Jautājums ir par to, kurš to attīstīs.

Paredzams, ka pasākumā piedalīsies arī uzņēmēji un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji, kuri arī vērtēs piedāvātās idejas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti