Dienas ziņas

Kandavā pirmoreiz «»Zaķu festivāls«»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsīs izmēģina digitālu mūzikas mācības lietotni

Cēsīs izmēģina digitālu mūzikas mācības lietotni

Skolēni ikdienā regulāri klausās mūziku un dalās iespaidos par populārākajām dziesmām. Tomēr skolā mūzikas stundās interesanti ir vien nelielai daļai, jo mācību metodes nereti ir novecojušas. Lai mūzikas nodarbības kļūtu aizraujošākas un skolēniem būtu iespēja praktiski līdzdarboties, pedagogi radījuši digitālu lietotni. Pilotprojektā to divus mēnešus izmēģināja mūzikas skolotāji Cēsīs.

Mūzikas mācības lietotne "Solfeg.io" ir radīta vispārizglītojošajām mācību iestādēm, lai bērni mūzikas nodarbībās varētu darboties praktiski, kopā dziedot un spēlējot dažādus instrumentus. Lietotnes veidotāji šādi cer risināt vairākas problēmas, kādēļ skolēniem mūzikas mācība līdz šim nevienmēr sagādāja patīkamas emocijas.

"Bērniem nav motivācijas spēlēt, viņi nav ieinteresēti, mācību līdzekļi ir novecojuši, un skolotājiem nav laika. Tāpēc mēs izvēlējāmies radīt digitālu mācību līdzekli ar mūziku, kas ir bērniem tuva, caur ko mēs varam skaidrot mūzikas teoriju un piedzīvot praktisku muzicēšanu," stāsta "Solfeg.io" veidotāja Lauma Kazaka.

Kopš marta sākuma šo lietotni mūzikas stundās pielieto Cēsu 1. pamatskolā. Skolotāja Inga Jursone stāsta, ka digitālā lietotne izmantota arī lai sagatavotos svētku koncertiem. Pedagoģe gan norāda, ka vēlētos, lai lietotnē būtu iekļautas arī kādas populāras latviešu dziesmas. "Veiksmīgs projekts bērniem, lai klasiku pamītu ar moderāku mūziku. Maziem bērniem ir interesantas tautas dziesmu apdares ar ritmu un dažādiem instrumentiem, un tas tikai papildina mācību procesu," secina Cēsu 1. pamatskolas mūzikas skolotāja Inga Jursone.

Savukārt 8. klases audzēkņi atzīst, lietotne ļāvusi attīstīt ne tikai katra skolēna individuālās muzicēšanas spējas, bet praktiskās nodarbības saliedējušas arī klases kolektīvu. Digitālā lietotne "Solfeg.io" pazīstama arī citviet pasaulē, tai pieteikušies vairāk kā 1500 skolotāji 96 pasaules valstīs. Lielāko popularitāti lietotne iemantojusi Zviedrijas un Amerikas skolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti