Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Meklē risinājumus, kā glābt Bauskas vecpilsētu

Dienas ziņas

Kādi apstākļi ir zvēraudzētavā?

Cēsīs atklāta mobilo ierīču uzlādes stacija

Cēsīs atklāta mobilo ierīču uzlādes stacija

Cēsīs atklāta, iespējams, Latvijā pirmā publiski pieejamā mobilo ierīču uzlādes stacija. Ierīci, kas darbojas tikai no saules enerģijas, izgatavoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles studenti. Tuvāko nedēļu laikā jaunieši Cēsīs plāno uzstādīt vēl četras šādas stacijas un viņiem ir doma savu ideju attīstīt arī kā biznesu.

Pirmā alternatīvās enerģijas mobilo ierīču uzlādes stacija uzstādīta pie Cēsu Valsts ģimnāzijas. Elektroenerģiju saražo saules gaisma, tā tiek uzkrāta akumulatoros un, ņemot vērā to pietiekami lielo jaudu un tilpumu, visai īsā laikā ierīce spēj vienlaikus uzlādēt divas mobilās ierīces, turklāt arī diennakts tumšajā laikā.

“Uzlādes laiks atkarīgs no tā, kāda katram telefonam ir baterijas kapacitāte,” skaidro RTU Cēsu filiāles students Armands Sīlītis. „Modernajiem telefoniem, lai tos uzlādētu no nulles līdz 100 procentiem, aptuveni stunda ir nepieciešama.”

Mobilo ierīču uzlādēšanas staciju izgatavoja četri RTU Cēsu filiāles studenti. Ideja viņiem radās lekcijas laikā par alternatīvās enerģijas avotiem. Vēlme bijusi uzzināt, kā tas notiek dabā. Jaunieši atzīst, sākums nebija viegls un nācies saskarties ar dažādām grūtībām, taču tas bijis to pūliņu vērts, jo gūta neatsverama pieredze.

“Mēs viņu no sākuma veidojām uz papīra, pēc tam izstrādājām datorprogrammā 3D versijā. Bija vairāki varianti, izvērtējām to labāko un nonācām pie šāda rezultāta,” atklāj RTU Cēsu filiāles students Ēriks Ciesnieks.

“Tas parāda, ka mēs Cēsīs esam moderni domājoša pilsēta, kas arī rūpējas par šo solāro enerģiju. Tai tomēr ir liels potenciāls nākotnē. Tā ir enerģija, kuru var dabūt bez maksas un, kas nebeidzas,” uzsver studente Anete Darģe.

Idejas īstenošanai, jaunieši piedalījās “Swedbank” rīkotajā sociālo projektu konkursā “Open Mind”, kurā tad arī guva atbalstu 3000 eiro.

Ņemot vērā uzņēmējdarbības inkubatoru sniegtās iespējas, RTU Cēsu filiāles vadība jau pamudinājusi jauniešus šo ideju attīstīt par biznesu.

“Ir pašvaldības, kas cenšas attīstīt kaut kādā veidā tūrismu un pasludināt sevi par tādām eko un zaļajām pašvaldībām un tas viņām varētu būt interesanti. Varbūt arī kāds viesu mājas vai kempinga īpašnieks arī šādu staciju varētu uzlikt blakus pie telts vietām un tamlīdzīgi,” spriež RTU Cēsu filiāles direktors Alvis Sokolovs.

Tuvāko nedēļu laikā Cēsīs tiks uzstādītas vēl četras šādas mobilo ierīču uzlādes stacijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt