Dienas ziņas

Preiļu novadā veidos melnā stārķa mikroliegumu

Dienas ziņas

Rugājos jauna katoļu baznīca

Cēsīs atklāta Kosmosa istaba

Cēsīs atklāta Kosmosa istaba; plāno arī Kosmosa izziņas centru

Turpmāk Cēsīs zinātkāres centrā "Zinoo" ikvienam interesentam būs iespēja iejusties kosmonauta tēlā un doties simulācijas lidojumā uz Marsu, lai izpētītu šo planētu. "Zinoo" centrā Cēsīs atklāts Latvijā radīts kosmosa kapsulas modelis. Tas izvietots Kosmosa istabā, kas ir kā sava veida sākums daudz lielākam Kosmosa izpētes centram, kuru tuvākajos gados plānots būvēt Cēsīs. 

Zinātkāres centra "Zinoo" veidotājs Pauls Irbins ir viens no aktīvākajiem kosmosa zinātnes popularizētājiem Latvijā. Pateicoties viņam, tiek īstenota misija "Pirmie Latvijas 100 kilometri kosmosā". Lai ar kosmosa zinātni iepazīstinātu arī bērnus, Cēsu zinātkāres centrā "Zinoo" atklāta Kosmosa istaba. Tā apmeklētājus mudina aizdomāties, ka kosmoss nav tikai raķetes, satelīti un kosmosa kuģi, bet ka tā ir zinātne, kas sniedz iespējas atklāt daudz jauna un interesanta.

"Kosmoss ir jauni materiāli telefoniem, mašīnām. Tie ir jauni veidi, kā attīrīt ūdeni, kā attīrīt gaisu. Kosmoss ir jauni veidi medicīnā, apģērbos. Kosmoss ir interesants ar to, ka mēs varam atklāt jaunus produktus un tehnoloģijas plašā spektrā, pat pārtikā," stāstīja Irbins.

Kosmosa istabā novietotajā kosmosa kapsulā kopā ar visu ģimenis var doties uz Marsu un vākt dažādus iežu paraugus. Spēlē jāiesaistās visai ģimenei, jo lidojuma laikā notiek dažādi neparedzēti gadījumi. Tajā ir jāspēj ātri reaģēt un pieņemt pareizos lēmumus. 

"Būs interesanti skatīties, kā ģimene sadala pienākumus, jo šeit ir vairākas lomas šīs misijas laikā. Kā brāļi, māsas, tēvi un mātes sadala, kuri par kurām pogām būs atbildīgi," sacīja Irbins.

Plānots, ka nākotnē kosmosa kapsulas modelis atradīsies Cēsu Kosmosa izziņas centrā, kura celtniecība varētu sākties tuvāko gadu laikā. 

"Ģimenes apmeklēs, varēs piedalīties dažādās misijās, Mēness misijā, minerālu izpētē, veselības misijā. Būs daudz dažādas aktivitātes, kur varēs praktiski iesaistīties. Visam pa virsu būs milzīga kosmosa stacija, kurā varēs arī ieiet. Būs arī šādas līdzīgas kosmosa stacijas, citas simulācijas spēles," centra nākotni iezīmēja "Zinoo" vadītājs Cēsīs Ansis Rezgalis.

Jaunais Kosmosa centrs Cēsīs varētu būt uzcelts pēc trīs gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt