Bulgārijā vidi saudzē ar ēdamām kafijas krūzēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vai jums kādreiz ir bijušas grūtības atrast kārumu, ko apēst pie kafijas krūzes? Iespējams, ka tā vairs nebūs problēma. Bulgārijā tagad var iegādāties dzērienu ēdamā vafeles glāzē, kas gan labi garšo, gan palīdz aizsargāt vidi.

Pēc trīs gadu izpētes un darba divi jauni bulgāru pētnieki ir radījuši videi draudzīgu un garšīgu glāzi, no kuras var baudīt gan aukstus, gan karstus dzērienus.

Glāze ir radīta no dabīgiem graudu projektiem, ieskaitot miltus un auzu klijas. Tā ir saldena, bet neietekmē paša dzēriena garšu.

Glāzi var izmantot dažādiem dzērieniem, kā tēja, karstā šokolāde, kafija vai piens. Dzēriens var palikt un neatdzist glāzē vairāk nekā stundu, un glāze paliek kraukšķīga.

“Šī glāze ir citādāka nekā tai līdzīgi produkti. Tai nav vajadzīga papildu glazūra vai cits pārklājums, kas nodrošinātu mitrumu un siltumu. Šajā glāzē nav nekādu papildus krāsvielu, konservantu vai saldinātāju. Mēs tai esam pievienojuši vien apvalku ar rokturi higiēnas nolūkiem,” stāstīja biotehnologs Saimons Gavrailovs. 

Kad dzēriens ir izdzerts, pašu glāzi var apēst vai arī izmest. Ja glāze tiek izmesta, tā sadalās pāris nedēļu laikā.

Projekta dalībnieki uzskata, ka ir vieglāk samazināt papīra un plastmasas glāžu izmantošanu pavisam, nevis censties tās krāt un pārstrādāt.

Šobrīd visā pasaulē tiek izmantoti vidēji 130 miljardi vienreiz lietojamu glāžu, kas piesārņo vidi.

“Ja tikai viens procents pasaules vienreiz lietojamo glāžu tiktu aizstāts ar mūsu glāzītēm, tas pasargātu vairāk nekā divus miljonus kvadrātmetru mežu no nociršanas. Netiktu piesārņots vairāk nekā 10 miljardu kubikmetru dzeramā ūdens. Netiktu radīti vairāk nekā 10 miljoni kilogramu atkritumu,” norādīja projekta izpilddirektors Miroslavs Zapranovs.

Tāpat kā citas valstis Eiropas Savienībā, arī Bulgārija ir apņēmusies samazināt plastmasas produktu lietošanu un atrast citus variantus plastmasas aizstāšanai.

“Pēc šī produkta prezentēšanas esam atklājuši, ka cilvēkus tas interesē daudz vairāk, nekā mēs gaidījām. Mēs esam atraduši ieguldītājus un plānojam šī gada beigās sākt ražot apmēram piecus miljonus glāžu mēnesī. Mēs turpinām meklēt arvien vairāk ieguldītāju, lai varētu paplašināt ražošanu, jo interesentu ir daudz,” atklāja Zapranovs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti