Pasaules panorāma

Vivat Polonia!

Pasaules panorāma

Lietuvas sankciju režīms: peļņa pret principiem

Mēneša laikā par miljonāru

Brilles, kas bloķē reklāmu. Kādās neticamās idejās cilvēki investē no savas kabatas?

Kā tikai ar ģeniālu ideju dažu mēnešu laikā var kļūt par miljonāru? Pēdējos gados arvien populārākas kļūst pūļa finansējuma platformas, kur, prezentējot savu ideju, sveši cilvēki var investēt līdzekļus, ar to palīdzot jaunam uzņēmējam palaist klajā savu produktu. Pateicoties šādām platformām, pasaule piedzīvoja daudzus jaunus izgudrojumus un tehnoloģijas. Kādām visveiksmīgākām un neticamām idejām cilvēki labprāt investē no savas kabatas?

Mikroinvestīcijas pēdējos gados pieņem apgriezienus un kļūst par izdevīgu iespēju saņemt nepieciešamo finansējumu savai unikālai idejai. Protams, ja tā piesaistīs cilvēku uzmanību. "Crowdfunding" jeb pūļa finansējums pēdējā laikā pieņem apgriezienus un dod iespēju nekam nezināmam uzņēmējam laist klajā savu produktu visā pasaulē.

Ideja ir vienkārša. Internetā ir iespējams atrast virkni šādu platformu, kurās jebkurš var ievietot savu ideju ar aprakstu, prezentācijām un video.

Galvenais uzdevums, lai ideja būtu interesanta un cilvēki vēlētos ziedot naudu. Katrs var noziedot tādu naudas summu, kādu vēlas, pretī saņemot vai nu pateicības vārdus, vai arī to produktu, kam bija saziedots.

Un idejas tik tiešām ir dažādas. Kāds meklē investīcijas savam atvaļinājuma ceļojumam, bet kāds daudz nopietnākai idejai, piemēram, brillēm, kuras bloķē reklāmu. Brilles bloķē gaismu lielāko daļu televizoriem – LCD un LED, un dažiem datoriem. Tomēr vēl nespēj bloķēt viedtālruņu ekrānus vai ciparu stendus. Šis projekts savāca 140 000 dolārus.

Kādi biškopji no Austrālijas ar pūļa finansējuma platformas palīdzību savākuši teju 14 miljonus dolāru savai idejai. 

Tas ir bišu strops, kuram iekšā ir plastmasas rāmis, kas sastāv no jau daļēji izveidotām bišu šūnām. Bites piepilda tās ar medu. Vēlāk medus notek mājiņas lejā un iztek burkā. Līdz ar to bites netiek traucētas.

Arī mūsu zemes cilvēki ir starp tiem, kuriem izdevies iegūt ievērojamu naudas summu ar citu cilvēku palīdzību no visas pasaules.

Gandrīz 300 000 dolāru Latvijas audio efektu kompānijā "Gamechanger Audio" investēja cilvēki īpašam plazmas pedālim elektroģitārai. Ar vēl nebijušu tehnoloģiju tas ļauj radīt unikālu, rokmūzikai raksturīgo ģitāras skanējumu. Tobrīd vēl neesošais produkts četrās minūtēs saņēmis 250 pasūtījumus.

Protams, pūļa finansēšanas platformās daudzi piedzīvojuši neveiksmi, iztērējot lielu naudu reklāmas izveidei, bet nesavācot itin neko savas produkcijas ražošanai. Tā ir liela loterija – piesaistīt parastu cilvēku uzmanību un sākt pelnīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti