Kā labāk dzīvot

Vēsturiskie militārie objekti: tapusi Vidzemes militārā mantojuma karte

Kā labāk dzīvot

Uzkrājumi vecumdienām: tuvāk pensijai vajadzētu izvēlēties konservatīvākus pensiju plānus

Roboti vēl ielas neslaucīs, bet darbu automatizācija attīstās straujiem soļiem

Biznesa procesu vadītājs: Robots ir palīgs ikdienas darbā, nevis lēmumu pieņēmējs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mīts, ka daļa robotu cilvēkiem atņems darbu, pastāv jau gadiem, taču jāsaprot, ka tie nepieņem lēmumus, bet atdarina lietotāju paradumus, turklāt ne visus procesus iespējams automatizēt, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atklāja "Amber Beverage Group" Biznesa procesu attīstības vadītājs Saimons Žirnis.

Tehnoloģijas palīdz "izdzīvot''

Dažāda biznesa procesu automatizācija ikdienā iet uz priekšu milzu soļiem, to dzen uz priekšu roku un darba trūkums. Biznesa tehnoloģiju uzņēmuma “Digital Mind” Biznesa attīstības direktors Zigmunds Vīķis stāstīja, ka Latvijas un Eiropas gadījumā automatizācija ir uzņēmumu izdzīvošanas jautājums. 

"Kvalitatīva darbaspēka darba laiks ir pietiekami vērtīgs, lai to nenoslogotu ar rutīnas darbiem," uzsvēra Zigmunds Vīķis.

Izvērtēti arī procesi, kurus var automatizēt, un tagad uzņēmumā ir automatizēti vairāk nekā 140 procesi. 

Runa nav par metāla rokām, bet "neredzamiem" robotiem, kas sagatavo noteiktas atskaites, jeb sistēmrobotiem. "Tie galvenokārt palīdz grāmatvedības, ražošanas, loģistikas, pārdošanas procesos. Runājot par darbiem, ko cilvēki paveica ar rokām, sapratām, ja turpināsim augt kā līdz šim, nespēsim pārstāt pieņemt jaunus darbiniekus, lai tiktu galā ar slodzi," atzina Saimons Žirnis.

Robots palīgs ikdienas darbā

Robotiem, kā jebkurai citai tehnoloģijai, pielietojumi var būt dažādi. Roboti strādā caur vairākām sistēmām, atdarinot lietotāju paradumus. 

Žirnis norādīja, ka "robots ir palīgs ikdienas darbā, nevis lēmumu pieņēmējs," skaidrojot, ka gan izejošos maksājumus un kravas – jebko, kas var radīt finansiālus zaudējumus, pārbauda cilvēks.
 
"Roboti jeb automatizēti procesi atvieglo mūsu darbu par apmēram 30%. Šo laiku var veltīt uzņēmuma pievienotās vērtības radīšanai. Talantīgākiem darbiniekiem rodas motivācija. Tāpēc uzņēmums iegūst, efektivitāte pieaug. Produktivitāte ir augusi, jo cilvēkiem ir vairāk laika darīt biznesam vērtīgas lietas," pauda Saimons Žirnis.
Automatizācijas procesus, kas pamazām ienāk ikdienas dzīvē, lielākoties nepamanām, taču skaidrs, ka visus procesus nav iespējams automatizēt. 
 

Industriālās revolūcijas attīstās 

 

Tehnoloģijas un instrumenti mainās un attīstās. Var uzskatīt ka industriālā revolūcija ir jau sākusies, to var raksturot kā ciklisku procesu. Žirnis skaidroja, ka "globālā mērogā lielās pilsētas kļūst aizvien lielākas un lauki paliek tukšāki," piebilstot, ka nākotnes perspektīvā  ir teorija, ka valstis kļūs sekundāras, par primārām kļūstot pilsētām.

Katras industriālās revolūcijas rezultātā ir radies vairāk darbavietu, nekā tas ir bijis iepriekšējās industriālajās revolūcijās. Kā piemēru Žirnis minēja informācijas tehnoloģiju (IT) industriju, kurā, pēc viņa domām, ir katastrofāls deficīts. "IT darbiniekus nav viegli atrast. Pateicoties automatizācijām, uzņēmums atvieglo IT iekšējos resursus, nenoslogojot cilvēkus ar liekiem darbiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti