Biomedicīnas un viedo materiālu jomas zinātniskajiem pētījumiem līdz 2024. gadam atvēl 12 miljonus eiro 

Laikā no 2022. līdz 2024. gadam paredzēts novirzīt līdz 12 miljoniem eiro zinātniskajiem pētījumiem biomedicīnas un viedo materiālu jomā. To paredz 26. aprīlī valdībā atbalstītā Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātā valsts pētījumu programma "Inovāciju fonds – nozaru pētījumu programma". 

Programmā paredzēts atbalstīt pētījumus divās viedās specializācijas stratēģijas jomās, kas nostiprinātas Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam – Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija un Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas.

Kopumā Latvijā noteiktas 5 jomas, kas nostiprinātas Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēs 2021.–2027. gadam un kurās koncentrējams pētniecības, attīstības un inovāciju finansējums 2021.–2027. gadu periodā. Šīs jomas ir divas iepriekš minētās, kā arī Zināšanu ietilpīga bioekonomika, Viedā enerģētika un mobilitāte, Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Paredzēts, ka "Inovāciju fonda – nozaru pētījumu programmā" līdzekļus atvēlēs pētījumu īstenošanai, kas atbilst iepriekš minēto jomu industrijas pieprasījumam, sniedz ieguldījumu sabiedrībai būtisku izaicinājumu risināšanā, kā arī atbilst konkrētam, definētam ilgtermiņa tehnoloģiju attīstības uzdevumam, informēja EM.

Programmas mērķis ir veicināt zinātnisko pētniecību un sekmēt tehnoloģiju pārnesi, inovatīvu un komercializējumu produktu un tehnoloģiju attīstību atbilstoši industrijas pieprasījumam iepriekšminētajās divās jomās. 

Šajās jomās arī izvirzīti specifiski uzdevumi. Biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmāciju jomā uzdevums ir terapijas pieejamības uzlabošana dzīvildzes un darbspējas pieaugumam, attīstot zāļu, to transportformu un vakcīnu ražošanas tehnoloģijas, īstenojot zāļvielu pārprofilēšanu un jaunu zāļu atklāšanu un attīstības pētījumus, kā arī identificējot jaunus biomarķierus un attīstot precīzijas medicīnas risinājumus.

Savukārt Fotonikas un viedo materiālu, tehnoloģiju un inženiersistēmu jomā uzdevums ir viedu optikas un materiālu, mikrofluīdikas, mikroelektronikas un sensoru, robotikas un nākotnes lietu interneta risinājumu attīstīšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt