Rīta Panorāma

Intervija ar dizaina studijas H2E pārstāvi Ingūnu Eleri

Rīta Panorāma

Intervija ar Baibu Vītoliņu

Intervija ar Daci Kotzevu

Biedrība: Brieža un Usika cīņa – lakmusa papīrs problēmai ar interneta pirātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nelegāla interneta satura izmantošana Latvijā joprojām ļoti liela problēma. To kā "lakmusa papīrs" iezīmēja nesenā bokseru Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika cīņa, ko daudzviet internetā tiešraidē piedāvāja noskatīties nelegāli. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja biedrības "Par legālu saturu!" izpilddirektore Dace Kotzeva.

Pēc viņas teiktā, bija redzama ļoti liela cilvēku interese vērot boksa maču interneta tiešraidē. "Bija pilns internets ar nelegāliem linkiem. Skumdināja arī tas, ka daži sabiedrībā pazīstami sporta komentētāji, gan arī ar medijiem saistīti cilvēki dalījās ar linkiem," klāstīja Kotzeva.

Šī iemesla dēļ arī biedrība "Par legālu saturu!" vēlējusies īstenot sociālo kampaņu "Nemāni sevi – tu zodz!", lai mudinātu paskatīties uz sevi no malas un mazinātu sabiedrības atbalstu nelegāla satura izmantošanai.

"Cilvēki ļoti liekulīgi uzvedas - viņi internetā, no vienas puses, atbalsta Mairi. Viņš ir mūsu nacionālais varonis, mēs esam par Mairi. Bet tad, kad vajag samaksāt 9,9 [eiro] par abonementu, kas nav nemaz dārgi, salīdzinot ar to, cik šādi sporta mači maksā citās valstīs, tad viņi nav gatavi maksāt," sacīja biedrības pārstāve.

Viņa izteica cerību, ka biedrība ar sociālo kampaņu "Nemāni sevi – tu zodz!" mudinās cilvēkus aizdomāties par to, ka tas ir intelektuāls īpašums – tāds pats kā jebkurš īpašums.

"Prasīt dot tautai sportu pa brīvu ir tas pats, kā prasīt baltmaizi vai degvielu pa brīvu," teica Kotzeva. Vērtējot, kāds saturs ir visdārgākais, Kotzeva teica, ka visdārdākais ir sports, kam seko filmas un seriāli. 

Pēc viņas teiktā, legālu saturu iespējams skatīties, piemēram, "Netflix". Līdz ar to arguments, ka nav izvēles, vairs īsti nestrādā, teica Kotzeva. Viņa norādīja – ja ar sociālo kampaņu situāciju neizdosies vērst uz labo pusi, tad būtu jādomā par kādiem ierobežojumiem normatīvajos aktos.

Nelegāla interneta vai TV satura izmantošana joprojām Latvijā ir plaši izplatīta – lai arī nelegālā satura lietotāju skaits sarucis par 6 procentpunktiem, tas joprojām ir ievērojami augstāks nekā Eiropas Savienībā kopumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti