Bezmaksas apmācībām tehnoloģiju nozarē īpaši aicina pieteikties grūtībās nonākušas sievietes

"Riga TechGirls" aicina Latvijas sievietes līdz šī gada 10. aprīlim pieteikties tiešsaistes apmācībām vispasaules projektā "Work in Tech", informēja uzņēmuma pārstāve Līna Sarma. Projektā ir 150 bezmaksas vietas, un tā mērķis ir palīdzēt sievietēm apgūt informāciju tehnoloģiju pamatprasmes un veicināt pārkvalificēšanos, pēc programmas absolvēšanas dalībniecēm palīdzot atrast atbilstošu darbu IT nozarē.

Projektā piedalās 25 partneru organizācijas no 17 valstīm. Apmācību programma, ko izstrādājusi organizācija "Google.org", Latvijā tiks uzsākta šī gada 5. maijā tiešsaistē, un dalībnieces to varēs apgūt sev ērtā laikā 3–6 mēnešu periodā. Kopumā projektā varēs piedalīties 150 dalībnieču, kuras tiks izvērtētas un noteiktas atbilstoši atlases prasībām, piemēram, angļu valodas zināšanas, gatavība veltīt mācībām vismaz 10 stundas nedēļā, motivācija strādāt IT nozarē u. c.

Apmācības norisināsies angļu valodā ar subtitriem krievu valodā. Programmas absolventes saņems oficiālu "Google.org" sertifikātu. Lai pretendētu uz vietu projektā, dalībniecei jābūt pilngadīgai.

“Šis projekts ir unikāls ar to, ka tā ietvaros nodrošināsim sievietēm ne tikai  bezmaksas apmācības, bet arī sniegsim atbalstu darba meklēšanā: gatavosim darba intervijām, kā arī kopīgi atjaunosim CV. Tāpat vienlaikus uzrunāsim arī uzņēmumus, kas būtu gatavi savā komandā uzņemt jaunus darbiniekus – sievietes, kuras absolvējušas "Work in Tech" programmu,” stāstīja projekta "Work in Tech" koordinatore Līna Sarma.

Programmā paredzēts apgūt tādas tēmas kā tehniskā atbalsta pamati, datoru tīkli, drošība, operētājsistēmas un sistēmas administrēšana.

Kā norādīja "Riga TechGirls" pārstāves, šādas zināšanas sievietēm ļaus pilnvērtīgi darboties iesācēju statusā tādos amatos kā klientu atbalsta speciālisti, sistēmas administratori, atbalsta speciālisti, IT tehniķi, datoru speciālisti u. c. un veikt ikdienas IT atbalsta funkcijas, nodrošināt klientu apkalpošanu, sākot ar problēmas identificēšanu, beidzot ar tās novēršanu, kā arī izprast un pielietot dažādas IT sistēmas ("Linux", "Domain Name Systems", "Command-Line Interface", "Binary Code").

“Īpaši aicinām pieteikties sievietes, kuras šobrīd izjūt zināmas grūtības, tajā skaitā pandēmijas radīto seku dēļ: zaudējušas darbu, strādā zemu atalgotu darbu, vēlas atgriezties darba tirgū pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tomēr šāda iespēja šobrīd ir ierobežota, vēlas pārkvalificēties, bet finansiālu vai personisku iemeslu dēļ nejūtas gatavas patstāvīgi spert pirmo soli, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē,” norādīja "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti