Rīta Panorāma

Varadkars atgriežas Īrijas premjera postenī

Rīta Panorāma

Turpinās labdarības maratons «Dod pieci!»

Beļģijā aicina meklēt meteorītu

Beļģijā iedzīvotājus aicina meklēt meteorītu

Kosmosa pētnieki aicina iedzīvotājus meklēt pagājušajā nedēļā nokritušu meteorītu rajonā starp Beļģijas pilsētām Ģenti un Brigi. Tas var sniegt vērtīgu zinātnisku informāciju par šo debess ķermeņa izcelšanos un sastāvu.

Astrofiziķis Emanuels Jehins skaidroja: "Lielo interesi par šo notikumu rada iespēja iegūt svaigu meteorītu. Tādu, kas nokritis pavisam nesen un ko nav sabojājis mitrums, lietus vai laika apstākļi. Tas dod iespēju iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par šī meteorīta sākotnējo sastāvu."

Ugunīgu sliedi debesīs jeb meteora krišanu kameras fiksēja pagājušajā nedēļā.

Zinātnieki pieļauj, ka tas nav pilnībā sadedzis atmosfērā un uz Zemes nonākušas līdz vienam kilogramam smagas tā daļas.

Debess ķermeņa fragmenti varētu būt izkaisīti līdz četriem kilometriem platā joslā vairāku desmitu kilometru garumā, un to atrašana nav viegls uzdevums. Tam piekrīt arī vietējie iedzīvotāji, kas norāda uz šī rajona ainavu – laukiem, mežiem un pļavām. Tas esot kā meklēt adatu siena kaudzē. Tomēr ir vērts pacensties, jo pēdējo divu gadsimtu laikā valstī oficiāli atrasti tikai pieci meteorīti un pēdējo reizi tas notika tālajā 1971. gadā.

Zinātnieki norāda, ka šoreiz izredzes esot lielākas, jo precizēt iespējamo atrašanās vietu ļauj trīs īpašu kameru attēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti