Raidnīca

#57 Kate Beresņeva "Dabā gājējs"

Raidnīca

Filmēt vai nefilmēt? Podkāstu dienas saruna

#58 Anita Brauna "Dokumentārijs"

Balss un skaņas spēks. Saruna par podkāstiem ar Latvijas Radio galveno redaktori Braunu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daudzi cilvēki joprojām līdz galam neapzinās spēku, kas slēpjas balsī, skaņās, – tā par podkāstu sniegtajām priekšrocībām raidījuma "Raidnīca" pēdējā epizodē stāstīja Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna.

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Latvijas Radio: Cik daudz laika tev izdodas veltīt, pievērst uzmanību raidierakstiem?

Anita Brauna: Tā kā man jau kādu laiku mājās ir suns, regulāri jāiet pastaigās, un tas, ko es daru pastaigu laikā, – es klausos podkāstus un Latvijas Radio raidījumus, protams. Līdz ar to es teiktu, ka jā, es esmu regulāra podkāsta klausītāja, un nu jau man ir sava izlase, ko cenšos noklausīties. Man tas pirmais klikšķis droši vien bija, teiksim tā, profesionālā interese, jo es nokļuvusi audiopasaulē, pirms tam strādāju citos medijos – gan televīzijā, gan rakstošajā presē.

Pastāsti par savu klausīšanās lielāko piedzīvojumu!

Uz mani lielu iespaidu atstāja podkāsts, kuru veidoja britu laikraksta "Telegraph" žurnāliste. Es neatceros, kā šis stāsts tapa zināms viņai, bet viņa uztaisīja vairāku sēriju stāstu par to, kā britu spiegi savulaik salauza sieviešu sirdis, respektīvi, viņiem bija uzdevums izpētīt kādu kreiso protestētāju kustības. Un tas, ko viņi darīja, – vienkārši savaldzināja sievietes, kas tajā protesta kustībā piedalījās un izlikās par viņu pielūdzējiem. Viņas noticēja, ka ir ieguvušas reālu mīlestību, dzīvesdraugu. Vismaz vienam pārim, cik es atceros, bērni bija piedzimuši.

Kā žurnāliste stāstīja, – es uzsvēru sākumā, viņa tātad ir avīzes žurnāliste, pamatā viņa raksta rakstus –, kā viņa nonāca līdz tam, ka vēlas podkāstu par šo taisīt, – jo viņai likās svarīgi dot iespēju sievietēm savu stāstu izstāstīt ar savu balsi. Un tad uzreiz tas stāsts kļūst daudz personiskāks un daudz ietekmīgāks. Tu sajūti vairāk to postu, ko britu specdienestu operācijā ir nodarījusi.

Un klausoties vairākus tos stāstus, es tiešām to arī sajutu.

Līdz tam nebiju apjautusi, ka īstenībā tikai ar skaņām var panākt ārkārtīgi spēcīgu efektu un ka balsij ir liels spēks. Un lielas priekšrocības. Jā, tas pats par sevi tāds ļoti dziļi dzīvotspējīgs, ietekmīgs, teiksim tā, rīks, un tu vari tik daudz ar to panākt. Es domāju, daudzi cilvēki joprojām līdz galam neapzinās to spēku, kas slēpjas balsī, skaņās.

Ja mēs tiktos pēc pieciem gadiem līdzīgā sarunā par raidierakstiem, kā tu redzi, kāda būs Latvijas Radio raidierakstu pasaule?

Domāju, ka tad Latvijā daudz vairāk cilvēku ziņas patērēs podokāstu formātā, un Latvijas Radio noteikti būs labs piedāvājums. Domāju, pēc pieciem gadiem būs reiz pieci vairāk. Lielākus skaitļus bail saukt. Un mums būs jauni autori, noteikti. Dažādi spridzīgi formāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti