Ātrāk nekā plānots noslēdzies virszemes maksas TV konkurss; uzvarētājs - "Lattelecom"

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Konkurss "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanas zemes apraidē” par tiesībām sniegt virszemes maksas televīzijas pakalpojumu no 2014.gada jau ir noslēdzies, par uzvarētāju atzīstot vienīgo pretendentu - SIA "Lattelecom”, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Kā ziņots, iepriekš SM uzsvēra, ka šis ir nopietns konkurss, neskatoties uz to, ka ir tikai viens pretendents, un tas prasa rūpīgu izvērtēšanu. Ministrija prognozēja, ka lēmums, visticamāk, tiks pieņemts īsi pirms tā iesniegšanas valdībā jeb jūnija beigās.

Konkursa komisija, kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no SM, Kultūras ministrijas, Konkurences padomes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, rūpīgi izvērtēja pretendenta sagatavotā piedāvājuma atbilstību konkursa nolikuma prasībām. Pēc izvērtējuma komisija par uzvarētāju atzina "Lattelecom”, un pieņēma lēmumu šo kandidatūru virzīt apstiprināšanai Ministru kabinetā.

SM rīkojuma projektu par konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" uzvarētāja apstiprināšanu valdībā iesniegs līdz šā gada 30.jūnijam.

Kā ziņots, konkursa noteikumi paredzēja, ka uz virszemes maksas apraides licenci var pieteikties pretendenti, kuriem ir ne mazāk kā trīs gadu pieredze maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanā galalietotājiem (neatkarīgi no televīzijas programmu izplatīšanas platformas un dalībvalsts, kurā iegūta šī pieredze), klientu skaits un kuriem pretendenta sniegto maksas televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu skaits uz 2012.gada 31.decembri pārsniedz 50 000.

Noteikumos arī prasīts, lai pretendents nodrošina klientu apkalpošanas servisa pieejamību Latvijas teritorijā un pretendenta finanšu apgrozījums maksas televīzijas pakalpojumu jomā pēdējā finanšu gadā pārsniedz 1,5 miljonus latu. Ja pretendents reģistrēts ārvalstīs, tā apgrozījumam jāpārsniedz summa, kas analoģiska 1,5 miljoniem latu.

Patlaban gan maksas, gan bezmaksas virszemes televīzijas apraidi nodrošina "Lattelecom" sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC). Savukārt no 2014.gada 1.janvāra par bezmaksas kanālu - Latvijas Televīzijas (LTV) abu kanālu un, iespējams, arī "TV3" un "Latvijas Neatkarīgas televīzijas" (LNT) - apraidi atbildēs tikai LVRTC, bet par maksas kanāliem - konkursa uzvarētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti