Atklās interaktīvu izstādi par mūziku

Zinātnes centrā „Z(in)oo”, kas atrodas tirdzniecības centra „Galleria Riga” 5. stāvā līdzās zinātkāres centram „Zili brīnumi”, 14. martā tiks atklāta izstāde „“Kas ir mūzika…” Starptautiskā izstāde viesojusies Helsinkos, Mehiko, Bangkokā, Kuveitā un Tartu, kur to apmeklējuši 350 tūkstoši interesentu.

Somijas zinātnes centra „Heureka” komanda izgatavojusi vairāk kā 10 interaktīvus eksponātus, kas apmeklētājiem ļaus sajust, ieraudzīt un pieskarties mūzikai. Eksponātu nosaukumi „Sitiet ritmu”, „No kompaktdiska līdz vaska cilindram”, un citi ļauj iztēloties izstādes interaktivitāti, kas piesaista cilvēku uzmanību. Apmeklētāji varēs iesaistīties un iepazīt eksponātus, piemēram, spiest pogas, sist bungas, spēlēt gaisa ģitāru, komponēt, sist ritmu un citādi darboties ar dažādiem eksponātiem.

Zinātkārs apmeklētājs izstādē varēs uzzināt par skaņas fizikālajām īpašībām, par mūzikas ietekmi uz indivīdu un sabiedrību, kā arī paraudzīties uz mūziku no jauna skatu punkta. Izstāde ļaus izprast, kāpēc viena mūzika rada pozitīvas emocijas, bet cita – negatīvas. Mūzika ir saziņas līdzeklis, caur to cilvēki dalās emocijās un izpauž sevi. Mūziku saliedē cilvēkus, to rada un bauda kopā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti