ASV sola piecu gadu laikā nosūtīt cilvēku uz Mēnesi

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) piecu gadu laikā varētu nosūtīt astronautus uz Mēnesi. Viceprezidents Maiks Penss šo ideju raksturojis kā lielu, atkārtotu soli Zemes pavadoņa apguvē, kas pavērs ceļu lidojumam uz Marsu.

 “Pirms 50 gadiem viens neliels cilvēka solis kļuva par milzīgu lēcienu cilvēcei. Tagad ir pienācis laiks mums veikt nākamo milzu lēcienu un atkārtoti nosūtīt amerikāņu astronautus uz Mēnesi.

Nepieciešams arī tur izveidot pastāvīgu bāzi un attīstīt tehnoloģijas, lai amerikāņu astronautiem pavērtu ceļu uz Marsu un tālāk. Tas ir nākamais milzu solis,” paziņoja Penss.

Ideju par astronautu nosūtīšanu uz Mēnesi Penss pauda Nacionālās kosmosa padomes sanāksmē.  ASV Nacionālai aeronautikas un kosmosa administrācijai (NASA) esot jādara viss iespējamais, lai to īstenotu, tostarp nepieciešamības gadījumā jāizmanto privāto kompāniju uzbūvētās raķetes.

Penss piebilda, ka ideju aktīvi atbalsta arī prezidents Donalds Tramps un Baltais nams sniegs visu nepieciešamo palīdzību mērķa sasniegšanai. Tikmēr eksperti paziņojumu saista ar šogad gaidāmo pirmās ASV Mēness misijas  50. gadadienu.

1969. gada 21. jūlijā uz Mēness nolaidās kosmosa kuģis “Apollo 11”,  un astronauts Nils Armstrongs kļuva par pirmo cilvēku, kurš spēris kāju uz dabiskā zemes pavadoņa virsmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti