ASV atver veikalu, kur par precēm var norēķināties aplikācijā

Veikali bez rindām – tas ir jauns solījums, ko patērētājiem sola ASV interneta tirdzniecības gigants "Amazon". Uzņēmums Sietlas štatā ASV testa režīmā atvēris pirmo veikalu, kurā var vienkārši ieiet, paņemt nepieciešamos produktus un iziet.

"Amazon.com", kas sākotnēji bija viens no pirmajiem interneta veikaliem, pērn kļuva par lielāko mazumtirdzniecības uzņēmumu ASV un pašlaik ir ceturtais pasaulē vērtīgākais uzņēmums.

Turklāt "Amazon" turpina iekarot arvien jaunus tirgus segmentus un tagad sola ar netradicionālu metodi iekarot arī tradicionālos mazumtirdzniecības veikalus. Sietlā Vašingtonas štatā, kur uzņēmums bāzēts, pašlaik atvērts pirmais "Amazon Go" veikals, kurā pircēji var iepirkties, izmantojot speciālu "Amazon Go" lietotni mobilajos telefonos.

Pietiek to vien ieslēgt, ieiet veikalā, izvēlēties sev nepieciešamās preces un doties prom – aplikācija pati reģistrē no veikala izņemtos produktus un noskaita naudu no iepriekš pirkumiem piesaistīta "Amazon" konta.

Pagaidām gan veikals testa režīmā pieejams vien ''Amazon'' darbiniekiem, arī precīzas detaļas, kā šī jaunā tehnoloģija strādā, kompānija neatklāj. Taču jau tagad eksperti pamanījuši, ka šāda pieeja uzņēmumam var sniegt priekšrocību – veikalā darbojas dažādi reģistratori un gudrās kameras, kas var palīdzēt iegūt datus par patērētāju uzvedību.

“Viņi var uzzināt dažādas lietas – nolasīt sejas izteiksmes, skatīties, kurus plauktus pircēji pēta ilgāk un kuri produkti ir vizuāli saistošāki. Šie dati, kā arī iepirkšanās ātrums var radīt ievērojamas priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajiem veikaliem. Ēnas puse tam, protams, ir fakts, ka daudzas darbavietas vairs nebūs nepieciešamas," komentē profesors Pedro Domingess.

Gaidāms, ka pirmais publiski pieejamais "Amazon Go" veikals tiks atvērts jau nākamā gada sākumā. Un tad jau redzēs, cik cilvēki ir gatavi šādai iepirkšanās paradumu maiņai ar moderno tehnoloģiju izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti