Argentīnā atklāj jaunu dinozauru

Argentīnā paleontologi atklājuši pārakmeņojušos kaulus. Tie pieder līdz šim neatklātam dinozauram, kas, iespējams, bijis lielākais dzīvnieks, kas jebkad mitinājies uz Zemes.  

Spriežot pēc dinozaura gurnu kauliem, šis dzīvnieks garumā sasniedza 40 metrus, bet augumā 20 metrus, kas ir aptuvenais septiņstāvu ēkas augstums. Domājams, tas svēra 77 tonnas un tādējādi ir par septiņām tonnām smagāks par iepriekšējo rekordistu argentinozauru.

Pēc zinātnieku viedokļa, atrastās fosilijas attiecas uz jaunu titanozauru sugu – zālēdāju, kas dzīvojis krīta perioda beigās. Seno dzīvnieku kaulus tuksnesī nejauši atradis vietējais fermeris, un pie izpētes ķērušies argentīniešu paleontologi. Tiem izdevies izrakt septiņu dinozauru skeletu fragmentus, kopumā – aptuveni 150 kaulus.

Šie dinozauri dzīvojuši Patagonijas mežos pirms 95 līdz 100 miljoniem gadu. Nosaukums sugai vēl nav izdomāts. Iespējams, tajā tiks atspoguļots dzīvnieka krāšņums, rajons, kur tas tika atrasts un arī viņu atklājušā fermera vārds.

Paleontologs Sebastjans Apesteguja uzsvēra, ka, ņemot vērā, ka aizvien notiek šādi atklājumi, zinātnieki turpina „pārrakstīt dinozauru vēsturi”. „Tas ļauj mums turpināt pētīt šo pagātnes gigantu evolūciju,” pauda zinātnieks.

Līdz šim par lielāko dzīvnieku, kas jebkad dzīvojis uz zemes tika uzskatīts argentinozaurs, kas arī tika atklāts Patagonijā. Vispirms zinātnieki uzskatīja, ka tas svēris 100 tonnas, taču pēc tam svaru samazināja līdz 70 tonnām. Tiesa gan arī jaunatklātā dinozaura svars pagaidām ir hipotētisks, jo tas aprēķināts pēc kaulu fragmentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti