Ar mēstuļu palīdzību izplata datorvīrusu cerībā iegūt izpirkuma maksu

Latvijā turpina izplatīties bīstamais "CTB Locker" vīruss, kas šifrē datorā esošos failus, tādējādi jāuzmanās, atverot mēstuļu pielikumus, ziņo "Cert.lv". Vīrusa izstrādātāju mērķis ir izspiest naudu par kriptētajiem datiem, tāpēc tas klasificējams kā izspiedējvīruss. 

Inficētās mēstules izskatās kā automātiskās faksa sistēmas paziņojumi. Mēstules tēmas var būt dažādas, parasti tā ir īsa vēstule, noformēta kā paziņojums par faksa saņemšanu ar pielikumā pievienotu "zip" failu. Nekādā gadījumā nevajadzētu atvērt pielikumu.

Palaižot mēstules pielikumā esošo failu, iespējama datora inficēšanās ar vīrusu "CTB Lokcer", kas kriptē datorā esošos failus.

Vīruss ir bīstams, jo sašifrētos failus nav iespējams atgūt - vīruss tos padara nelasāmus. To pilnīga atgūšana bez rezerves kopijām tehniski nav iespējama. Krāpnieku mērķis ir iegūt izpirkuma maksu par failu atbloķēšanu, taču "Cert.lv" speciālisti neiesaka maksāt krāpniekiem, jo tas tikai veicina krāpniecisku aktivitāšu atbalstu.

Vislabāk ir ikdienā rūpēties par datu drošību, veidojot rezerves kopijas, kā arī neatvērt pa e-pastu sūtītus failus no nezināmiem sūtītājiem, informē "Cert.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti