Apbalvos labākos no gandrīz 1000 skolēnu zinātniski pētnieciskajiem darbiem

Zinātniskās pētniecības darbus šogad prezentēja rekordliels skolēnu skaits, gandrīz 1000. Šodien norisinās laureātu apbalvošana. Izcilāko darbu autori jau pēc pāris mēnešiem pārstāvēs Latviju starptautiskos zinātnieku konkursos un izstādēs gan ASV, gan Eiropā.

Populārākās sekcijas, kādās jaunieši šogad izvēlējušies aizstāvēt pētnieciskos darbus, ir veselība, ķīmija, bioloģija un inženierzinātne. Tas liecina, ka ne vien pieaug skolēnu interese par zinātnisko darbu, bet arī par eksaktajām nozarēm.

Liene VoroņenkoVita Anstrate

''(..) Visas šīs sekcijas arī iepriekšējos gados ir uzrādījušas ļoti augstus sasniegumus. Nereti laureāti arī tiek virzīti pārstāvēt Latviju starptautiskos pasākumos. Pagājušajā gadā tieši fizikas darbs - trīs jaunas zinātnieces, es ceru jau šobrīd, - no Amerikas atveda zelta medaļas,'' stāsta Valsts izglītības satura centra pārstāve Liene Voroņenko.

Apbalvošana ir paredzēta sestdien, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas iela 1, Rīgā, kur notiks Latvijas Skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu konferences noslēguma plenārsēde, kurā uzstāsies labākie darbi, kas ir deleģēti no noteiktām sekcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti