ANO ziņojums: Paplašinās digitālā plaisa starp attīstītajām un attīstības valstīm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Atšķirības interneta piekļuves nodrošināšanā un datu pārraides ātrumā arvien attālina attīstītās un jaunattīstības valstis, radot dziļas digitālās nošķirtības plaisas risku, par Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) ziņojumu vēsta raidorganizācija BBC. Turklāt pasaules lielākajai daļai internets arvien nav pieejams - tīmekļa saturam ir piekļuve tikai 48% planētas iedzīvotāju.

Lietotājam vidējais datu pārraides ātrums pasaulē sasniedz 7,2 megabitus sekundē (mbps), teikts ziņojumā, kurā izvērtēta komunikāciju tehnoloģiju attīstība pasaulē. Taču atšķirības starp valstīm ir ļoti būtiskas. Piemēram, Dienvidkorejā vidējais datu pārraides ātrums lietotājam ir apmēram 28,6 mbps, bet Singapūrā maksimums sasniedz pat 184 mbps.

Attīstītajās valstīs straujāk aug arī datu pārraides ātrums, turpretim daudzās attīstības valstīs būtisks uzlabojums nav vērojams. Piemēram, Nigērijā kopš pērnā gada situācija nav mainījusies, arvien piedāvājot 1,5 mbps ātrumu.

Lielāka interneta lietošanas iespēja ir būtisks faktors dažādu sociālo mērķu sasniegšanai, vēstīts ANO ziņojumā. Līdz ar to pieaug risks lielākai atšķirībai starp valstīm ar kvalitatīvu tehnoloģiju infrastruktūru un attīstības valstīm. Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas tāpat palīdz attīstīt ilgtspējīgāku lauksaimniecību, kā arī nodrošināt kvalitatīvāku veselības aprūpi un izglītību. 

Pētījums atspoguļo būtiskas reģionālas atšķirības - Eiropa ir līdere ar 76% iedzīvotāju nodrošinātu interneta piekļuvi, turpretim Āfrikā šādas iespējas ir tikai 21,8% cilvēku.

"Lielas atšķirības piekļuvei datu pārraidei saglabājas lielākoties nepietiekamas infrastruktūras un maksātspējas, kā arī prasmju un atbilstoša vietējā satura trūkuma dēļ," vēsta ANO.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti