Amerikāņu kosmonautikas veterāns kļūst par pirmo kosmosa pārstāvi uz Zemes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Par pirmo kosmosa pārstāvi uz Zemes ir kļuvis amerikāņu kosmonautikas veterāns Skots Kellijs, kurš ir ārpus Zemes visilgāk pavadījušais cilvēks - 382 dienas.

Šajā amatā viņu ir iecēlusi Apvienoto Nāciju Organizācija. Kellijam būs jārūpējas par izplatījumā esošo resursu izmantošanu cilvēku rases ilgtspējīgā attīstībā.

Kellijs kopā ar savu krievu kolēģi Mihailu Korņijenko veica pirmo ilgstošās uzturēšanās misiju Starptautiskajā kosmosa stacijā no 2015. gada marta līdz šī gada februārim.

Pēc tās Kellijs noslēdza savu 17 gadus ilgo astronauta karjeru, kuru sāka vēl kā daudzkārt izmantojamā kosmosa kuģa "Discovery" pilots. Tagad viņš uzņēmies jaunu unikālu misiju palīdzēt Apvienoto Nāciju Organizācijai padarīt kosmosu par instrumentu cilvēce ilgtspējīgai attīstībai.  

"Tas ir liels gods būt pirmajam šādā lomā - kļūt par kosmisko lidojumu jomas globālo pārstāvi. Tas noteikti ir un būs arvien svarīgāks aspekts visai cilvēcei. Līdz šim tā arī ir bijusi unikāla nozare, kur sadarbojas daudzas valstis un nācijas visas planētas labā," sacīja Kellijs.

Jaunajā ampluā Kellijs uzstājās pirmajā ANO augsta līmeņa konferencē par kosmosa  kā sociālekonomiskās attīstības faktoru Apvienotajos Arābu Emirātos Dubaijā. Ar naftu bagātās valstis, jaušot melnā zelta ēras beigas, meklē investīciju iespējas, tostarp jomās, kas saistās ar kosmosa apguvi un planētu kolonizāciju, kas pagaidām gan vairāk īstenojas fantastikas žanrā.

Kellijs savu misiju īpaši saista ar jauniešu auditoriju, kurai nāksies pašreizējos kosmosa apgūšanas projektus īstenot. "Es uzskatu, ka, uzņemoties risku, jābūt gatavam arī ciest neveiksmi. Tomēr darbu, ko esat uzņēmiesl dariet dedzīgi un no sirdsl sevi nežēlojot. Tikai izvirzot augstus mērķus un smagi strādājotl jūs tuvināsiet uzvaru. Pat ja uzreiz tas neizdosies, jums būs vieglāk visu atsākt. Centieties izvēlēties tādas lietas, kas patiesi ir visu jūsu pūļu un veltītā laika vērtas," viņš mudināja jauniešus.

Kellijs norāda, ka šobrīd kosmosa apguve, pateicoties tehnoloģiju progresam, no   lielvalstu prerogatīvas arvien vairāk pārvēršas par privātu iniciatīvu lauku. Līdz ar to spriest, kā cilvēce arvien vairāk izmantos ārpuszemes resursus, nav tikai gaisa piļu celšana, un ir svarīgi apgūt izplatījumu veidā, kas nodrošinās ilgtspējīgu attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti