«Amazon» balss asistents «Alexa» atbildēs arī uz jautājumiem par veselību

“Amazon” radītais virtuālais asistents "Alexa" tagad varēs atbildēt arī uz jums interesējošiem jautājumiem par veselību. Tas ir tehnoloģiju giganta "Amazon" un Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta sadarbības projekta rezultāts.

Kā lai tiek vaļā no klepus? Uzdodot šādu jautājumu "Alexai", tā atbildēs – "kā liecina veselības dienesta sniegtā informācija, daudz jāguļ un jāatpūšas". Savukārt apdegumu tā ieteiks paturēt 20 minūtes zem auksta ūdens. Sākot no vējbakām līdz visparastākās saaukstēšanās pazīmēm - "Alexa" ir gatava palīdzēt.

Šāda iespēja radīta ar ieceri palīdzēt tiem, kuriem nav interneta pieejas. Tāpat arī iespēja meklēt informāciju ar balss palīdzību var lieti noderēt vecākiem cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi. Tomēr šādam projektam netrūkst arī kritiķu. Privātuma aktīvisti bažījas par datu aizsardzību. Viņi norāda, ka tādi pakalpojumi kā "Alexa" noklausās un ieraksta sarunas. "Amazon" gan apliecina, ka lietotāju dati netiek nodoti trešajām personām un tie netiek izmantoti reklāmai. Kritiķu netrūkst arī ārstu vidū – tie bažījas, ka uz "Alexu" nevarēs paļauties cilvēki ar kompleksākām vajadzībām, piemēram, ar ilgtermiņa slimībām. Šādiem pacientiem labāk tomēr runāt ar nozares profesionāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti