Aizsardzības ministrija līdzfinansēs virtuālās realitātes treniņa simulatora izstrādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aizsardzības ministrijas līdzfinansējumu 350 000 eiro apmērā saņems seši Latvijas uzņēmumi, kas nodarbojas ar aizsardzības nozares tehnoloģiju izstrādi, informē ministrija. Finansējumu cita starpā saņems virtuālās realitātes apmācību treniņa simulatora un drošas komunikācijas sistēmas prototipu izstrādes.

Izsludinātā grantu konkursa ietvaros projektu iesniedzēji pretendēja uz kopējo pieejamo Aizsardzības ministrijas līdzfinansējumu 350 000 eiro apmērā. Atbalsta īpatsvars vienam projektam bija 50% no attiecināmajām izmaksām, ko varēja  palielināt līdz 75%, ja projekts paredzēja pētniecības iestāžu iesaisti vai to pētnieciskā darba rezultātu izmantošanu, veicinot tehnoloģiju pārnesi, kā arī sadarbību ar pētniecības iestādēm.

Grantu programmas konkursa ietvaros Aizsardzības ministrija piešķīrusi atbalstu SIA “Exonicus” neatliekamās medicīniskās palīdzības virtuālās realitātes apmācību treniņa simulatora izstrādei, SIA “Entangle” drošas komunikācijas sistēmas prototipa izstrādei, SIA “Zemgales Remonta Centrs” sertificētas kaujas transporta kapitālā remonta metodoloģijas izstrādei, SIA “SRC Brasa” sauszemes bezpilota platformu virzienbāku sistēmas izstrādei, SIA “Kronis” karavīru sausās uzturdevas gatavo pamatēdienu izstrādei, analīzei un pielāgošanai rūpnieciskai ražošanai, kā arī SIA “VAIROG EU” sertificētas kaujas munīcijas testēšanas un kvalitātes kontroles metodoloģijas izstrādei. 

Grantu programmas konkurss norisinājās jau otro reizi, un tā ietvaros Aizsardzības ministrija saņēma 25 projektu pieteikumus no dažādām ar aizsardzības industriju un bruņoto spēku nodrošinājumu saistītām jomām, tai skaitā ieroču un to sastāvdaļu ražošana, mašīnbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, būvniecība, pārtikas ražošana, bezpilota sistēmu izstrāde, medicīna un citas.

Iesniegtie projekti tika vērtēti pēc šādiem kritērijiem: produkta pielietojamība aizsardzības un drošības nozarē, komersanta vispārējā spēja attīstīt projektu, produkta novitāte, tehnoloģiskā ietilpība, pētniecības organizāciju iesaiste, kā arī starptautiskā konkurētspēja un ekonomiskā ietekme uz komersanta turpmāko komercdarbību.

Ministrija skaidro, ka grantu projektu programma ir līdz šim pirmais šāda veida Latvijas aizsardzības un drošības industrijas mērķtiecīgas attīstības atbalsta mehānisms, kura ietvaros sevišķi tiek uzsvērta Latvijas pētniecības iestāžu iesaiste, kā arī vispārējās uzņēmējdarbības vides inovāciju potenciāla pārnese eksportspējīgos militāras pielietojamības produktos. Programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē.

Projektu īstenošanas laikā Nacionālo bruņoto spēku eksperti uzņēmumiem sniegs konsultācijas, tādējādi veicinot inovatīvu un aizsardzības nozarē izmantojamu produktu attīstību. Aizsardzības ministrijas pirmajā grantu programmas konkursā, kas tika izsludināts pērn, līdzfinansējumu 50 000 eiro apmērā saņēma seši projekti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti