«airBaltic» papildina savu turbopropelleru lidmašīnu floti

Šovasar Latvijas aviokompānija „airBaltic” par 50% palielina savu „Bombardier Q400 NextGen” floti. „airBaltic” jaunā Bombardier Q400NextGen lidmašīna izvietota arī pasaules lielākajā un vecākajā aviošovā Parīzē, kas norisinās no 17.-23.jūnijam, informēja aviokompānijas parstāvji.

Jau vestīts, ka no maija sākuma jaunās lidmašīnas pēc to izgatavošanas Toronto rūpnīcā Kanādā „airBaltic” pakāpeniski sāk izmantot lidojumos. Parīzē izstādītā lidmašīna ir pēc kārtas trešā no četrām jaunajām lidmašīnām, kas šajā vasarā papildinās „airBaltic” floti.

Četras jaunās lidmašīnas tiks izmantotas „airBaltic” maršrutu tīklā, ko veido 60 galamērķi Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS, un tās pievienosies astoņām „Q400 NextGen” lidmašīnām, kuras pēdējos trīs gadus ir izmantotas lidojumiem no Rīgas.

Jaunās lidmašīnas „airBaltic” ņems līzingā no „Nordic Aviation Capital A/S” (NAC) Bilundā, Dānijā, kas jau ir parakstījis pirkuma līgumu ar „Bombardier Aerospace” par četru „Q400 NextGen” lidmašīnu iegādi. Saskaņā ar „Q400 NextGen” lidmašīnu kataloga cenu, flotes papildinājuma vērtība ir aptuveni 134,77 miljoni ASV dolāru.

„airBaltic” šī gada sākumā paziņoja, ka tā kļūs par pirmo Eiropas aviokompāniju, kas uzsāks videi draudzīgus lidojumus, izmantojot turbopropelleru lidmašīnas. Šajā projektā tiks izmantotas jaunās „Q400 NextGen” lidmašīnas. Pateicoties šim projektam, tiks samazināti nolidotie attālumi, uzlabotas lidojumu trajektorijas, lai izvairītos no apdzīvotām teritorijām un samazinātu trokšņa ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī tiks samazināts degvielas patēriņš un emisijas. Jaunā trajektorija būs par līdz 30 jūras jūdzēm īsāka līdz skrejceļam, salīdzinājumā ar pašlaik nolidoto attālumu un ļaus samazināt CO2 emisijas par līdz 300 kg katrā Q400 lidojumā. Kad projekts būs pilnībā īstenots, videi draudzīgie lidojumi samazinās „airBaltic” CO2 emisijas par 5 000 000 kilogramiem gadā.

„airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. 2013.gada vasarai airBaltic ir ieviesis sešus jaunus galamērķus – Prāga (Čehija), Hevīza-Balatona (Ungārija), Olbija (Sardīnija, Itālija), Rijeka (Horvātija), Larnaka (Kipra) un Malta.

“airBaltic” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 26 lidmašīnas. 2012. gadā “Airlinetrends” atzinis “airBaltic” par vienu no desmit inovatīvākajām aviokompānijām pasaulē.

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti