Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD pārstāvi Viktoriju Gribusti

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Edgaru Jaunupu

Latvija eksportē zināšanas

«airBaltic» mācību centra «Boeing 737» simulatorā izglītojas piloti no 30 valstīm

Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" mācību centrs ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas eksportētājiem, kur par preci kalpo nozares profesionāļiem sniegtās zināšanas. Aviācijas darbinieki no visas pasaules izvēlas tieši Rīgu par savas izglītošanās vietu.

"airBaltic" mācību centrā dzirdamas spāņu, itāļu un arī Skandināvijas reģiona valodas. Piloti, kuriem jau ir gan zināšanas, gan prakse, ierodas šeit, lai celtu savu kvalifikāciju. "Apmācību centrā "Boeing 737" lidojumu simulators ir darba zirgs, kurš ir pilnībā noslogots. Ja mēs gribam to apskatīt, mums tiešām mazliet ir paveicies, mums bija divu minūšu pauzīte - mēs ieskrējām iekšā, bet patiesībā te rezervēt laiku iespējams tikai no svētdienas uz pirmdienu," stāsta “airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Iespaidīgais simulators ir noslogots 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

Viens mācību seanss ilgst četras stundas, un to laikā imitēto lidmašīnas kokpitu ne uz mirkli nepamet nedz audzēkņi, nedz viņu instruktori. Šaurajā telpā viss ir kā pa īstam. Augstās izšķirtspējas ekrāns nodrošina skatu, kāds pavērtos no lidmašīnas loga. Savukārt sarežģītās iekārtas ļauj izspēlēt gan nežēlīgu turbulenci, gan citus ekstrēmus apstākļus. Modernais tehniskais nodrošinājums un augsti kvalificētie mācībspēki ir iemesli, kuru dēļ pilotiem visā pasaulē Rīgas vārds nav svešs.

"80 procenti no šiem profesonāļiem, kas šeit saņem apmācības, nav ne no Latvijas, pat ne no Baltijas reģiona. Tie ir cilvēki, kas no visas pasaules sabrauc šeit, lai apgūtu zināšanas," LTV raidījumam "Rīta Panorāma" stāsta “airBaltic” viceprezidents jānis Vanags.

Pērn Rīgā apmācīti avioindustrijas pārstāvji no vairāk nekā 30 dažādām valstīm. Speciālistus no Austrumiem saista iespēja iegūt kvalifikāciju, kas pilnībā atbilst Rietumu standartiem. Savukārt rietumvalstu profesionāļus uzrunā draudzīgā cenu politika. "Šajā apmācību centrā arī "airBaltic" piloti iziet savus regulārās apmācības, kas viņiem ir obligātas reizi sešos mēnešos. Un kopumā te ir vairāki desmiti dažādu apmācību moduļu," saka Vanags. Ne tikai piloti šeit apgūst zināšanas.

Mācību centrā izglīto arī biļešu aģentus, virszemes apkalpošanas speciālistus un pat aviokompāniju vadības līmeņa pārstāvjus, kuri šeit saņem īpaši specializētu apmācību.

Protams, savas darba prasmes mācību centrā izkopj arī stjuarti. "Simulatorā notiek treniņi, kur viņi meklē gan bīstamos priekšmetus, gan sprāgstvielas, gan arī šeit trenējas situācijām, kad izcēlies ugunsgrēks, respektīvi, dažādām nestandarta situācijām, kurām ir jātrenējas regulāri," skaidro Jānis Vanags, kurš tomēr atzīst, ka treniņi, kā strādāt ar agresīviem pasažieriem, mācību centrā nenotiek.

Piecos darbības gados "airBaltic" mācību centrs ir sagatavojis vairāk nekā 20 000 aviācijas speciālistu, un šis skaitlis tiecas augt aritmētiskā progresijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti