54 stundās Liepājā no idejas līdz vienotai komandai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā norisinājās “Startup Weekend” formāta pasākums, kas dod iespēju jaunajiem uzņēmējiem prezentēt idejas un ar pasākumā sastaptiem domubiedriem 54 stundu laikā nonākt līdz tirgū prezentējamam produktam vai tā prototipam. Pasākums Liepājā notika līdztekus citiem vairāk nekā divsimt “Startup Weekend” pasaules pilsētās.

“Startup Weekend” ir iespēja radīt klasisku jaunuzņēmumu – strauji augošu un mērogojamu, taču tas ir arī konkurss starp klātesošajiem. Runājot par Liepājas pasākumu, jāuzsver tā uzvarētāju spēja strādāt komandā un pielāgot sevi un savas prasmes konkrētās idejas ietvaram, tā arī sasniedzot maksimālo rezultātu.

Katrs pasaules “Startup Weekend” sākas ar iepazīšanos un ideju pašprezentācijām (pitch – angļu val.), tad klātesošie balso par šīm idejām un veiksmīgāko ideju autori var darboties, lai veidotu komandu, aicinot idejas realizācijā cilvēkus ar iespējami labāko prasmju kombināciju idejas īstenošanai.

“Startup Weekend” uzvarētāji Liepājā ir trīs kolēģi - Sandija Šplīta, Karlīna Ozola un Kārlis Millers, kuri katrs ieguva iespēju strādāt savas izlolotās idejas realizācijai, taču pieņēma lēmumu darboties kopā un nedēļas nogales laikā attīstīt veselīgā uztura projektu.

“Startup Weekend” vēsturē ir reti gadījumi, kur gan skatītājiem (tātad arī nedēļas nogales ideju konkurentiem), gan ekspertu žūrijai, gan mentoriem, kuri palīdzēja komandām ideju gatavošanas posmā, par uzvarētāju izvirzījās viens uzņēmums "NutriPower".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Aktuālākā problēma šobrīd ir fast-food (ātrās pagatavošanas ēdiena - red.) pārprodukcija un pieejamība, turpretī mazas izvēles iespējas saistībā ar veselīgu un pilnvērtīgu uzturu. Vēlamies izveidot jaunu produktu līniju, kura nodrošinās organismu ar dienā nepieciešamajām uzturvielām,”

stāsta Sandija Šplīta, kura Rīgas Stradiņa universitātē apgūst uzturzinātni.

Liepājā nedēļas nogalē saliedēti darbojās piecas komandas, kuras izstrādāja veiksmīgas idejas pašvaldību vides sakārtošanā, piedāvāja inovatīvu reklāmas risinājumu, izstrādāja depresijas novēršanas lietotni, darbojās pie apmācību platformas izveides individuālo kursu un apmācību realizācijai un “NutriPower”, kuru gala produkti būs pilnvērtīga uztura kokteilis līdzņemšanai. 

Viens no Liepājas pasākuma rīkotājiem Dāvis Paipa, uzņēmuma “OviWatch” līdzdibinātājs,  dažādos “Startup Weekend” piedalījies ilgstoši un jau vairākus gadus rīko šo pasākumu Liepājā ar nolūku stimulēt jauno ideju rašanos šajā Kurzemes studentijas un uzņēmējdarbības centrā.

“Pasākumā sākotnēji bija pieteikušies vairāk interesentu, taču ideju prezentācijā piedalījās tie, kuriem tiešām ir svarīgi realizēt projektus un pilnveidot savas prasmes šādā izaicinājumiem bagātā un ļoti koncentrētā formātā,” stāsta Paipa.

“Startup Weekend” koordinators Povilas Valiauga, lietuviešu izcelsmes uzņēmējs, kurš jau vairāk nekā desmit gadus darbojas jaunuzņēmumu vidē Somijā un kurš ir piedalījies virknē pasākumu kā to dalībnieks un vēlāk kā mentors, atzina, ka visvairāk novērtē tieši komandu darbu un spēju koncentrētā laikā saņemt, izmantot un pielietot to informācijas pārbagātību, kas pieejama gan “Startup Weekend” dalībnieku resursu datubāzē, gan sarunās ar mentoriem, gan galarezultātā spējot piedāvāt tirgum minimāli dzīvotspējīgo uzņēmuma sagatavoto prototipu.

“Protams, informācijas tehnoloģiju jaunuzņēmumam būs vienkāršāk parādīt sākotnējo produktu, kurpretī hardware jeb gadžetu izstrādātājiem vai kā Liepājas pasākuma uzvarētājiem - pārtikas produktam - nepieciešams izstrādāts iepakojums un daudz citu elementu, kurus sagatavot nedēļas nogalē varētu būt sarežģītā, taču vērtēju elementu kompleksu – gan komandas darbu, gan komandas kopējo izaugsmi nedēļas laikā, un šeit ļoti būtiski “NutriPower” bija ievērojams progress,” klāsta Valiauga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti