Vidusskolas absolventiem šobrīd teju ir pēdējais brīdis izvēlēties savu nākamo mācību iestādi. Iespējams, talkā varētu nākt Kuldīgas skolēnu izstrādāta mobilā lietotne. "Var meklēt arī google.com, un iet cauri katras universitātes, katra tehnikuma mājaslapai, taču šis process aizņem ļoti ilgu laiku, un vienmēr pastāv iespēja kaut ko palaist garām.
Mēs paši arī esam 12. klases skolēni, un, meklējot informāciju, bieži vien arī nemaz nezinām, kurās universitātēs piedāvā, piemēram, mārketingu.
Mūsu aplikācija piedāvā to, ka viss ir vienā vietā un viss ir ļoti pārredzami," stāstīja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolniece Rēzija Kudore.
Ideja šādai biznesa idejai radusies, saprotot, ka pašiem ir nepieciešamība pēc kaut kā tāda. "Lietotājs ieiet aplikācijā un var atzīmēt savas intereses. Pēc šīm interesēm tiek izfiltrēta precīza informācija par skolām, kas viņam būtu vispiemērotākās. Ja jums interesē mārketings, jūs uzspiežat, un attiecīgi no mūsu puses mēs izfiltrējam visas skolas Latvijā, kas piedāvā mācīties mārketingu," lietotnes būtību skaidroja Rēzija.
Mobilā lietotne apkopo informāciju arī par profesionālas ievirzes mācību iestāžu un tehnikumu piedāvātajām izglītības programmām, kā arī informācija par skolu ikdienas dzīvi un dažādiem mācību iestāžu organizētiem pasākumiem. Visu programmējis komandas dalībnieks Raivo.
Šobrīd izstrādāts mobilās lietotnes prototips, taču Kuldīgas jaunieši cer, ka jūnijā tā jau varētu būt pieejama plašākai publikai.
"Šajā procesā es ļoti izkāpu no savas komforta zonas, sevi prezentēt, "pičot" (piedāvāt – red.) savu ideju visiem, daudziem nepazīstamiem cilvēkiem," skolniece Laura Strazdiņa stāstīja, ko iemācījusies.
Rēzija uzsvēra, ka ir iemācījusies uzņemties iniciatīvu un būt drosmīgāka: "Tas nav viegli vadīt šādu uzņēmumu. Arī esmu iemācījusies labāk vadīt komandu. Tā kā es esmu vadītāja, man ir jāprot sastrādāties, uzklausīt katra cilvēka viedokli, ar ko man arī bija grūtības, pirms mēs sākām "studefy". Un, jā, vienkārši vispārīgi arī palūgt kādam citam palīdzība, jo ne vienmēr es viena pati visu varēšu izdarīt."
Runājot par nākotnes plāniem, meitenes atzina, ka šī pieredze ir radījusi interesi par uzņēmējdarbību.
"Es vēlos studēt nākotnē Rīgas Tehniskajā universitātē arhitektūru, bet arī turpmāk nodarboties ar uzņēmējdarbību un turpināt šo ideju," norādīja Laura.
Rēzija ieteica arī citiem skolēniem piedalīties "Junior Achievement" programmā un izveidot savu skolēnu mācību uzņēmumu, jo tiešām tās ir atmiņas un pieredzes, ko nekur citur nedabūt.