Rīta Panorāma

Poēma par Spēlmani- Dailes teātra leģenda Pēteris Pētersons

Rīta Panorāma

Makrons rosina Korsikai piešķirt ierobežotu autonomiju

Izveido "ābolu verķi" mizošanai un seržu izgriešanai

Garāžā izveido «ābolu verķi» mizošanai un seržu izgriešanai

Pagājušajā gadā Latvijas Televīzija iepazīstināja skatītājus ar Egilu Zommeru, kurš garāžā savām rokām izveidoja vienkāršu ierīci ātrākai un ērtākai sveču pagatavošanai ukraiņu karavīriem. Tagad Egils atradis risinājumu ābolu problēmai. Tā kā daudziem rudenī nav kur likt ābolus, viņš ir uztaisījis "ābolu verķi", kas palīdz šos augļus nomizot un attīrīt no serdēm. 

Skolas biedrs mudinājis – Egil, uztaisi man ierīci ābolu mizošanai un tīrīšanai, lai var ērtāk gatavot sukādes. Egils aizgājis uz savu garāžu un arī uztaisījis.

"Šī ir vienkārša lieta. Nekādas gudrības tur nav. Nopirku bormašīnu [urbjmašīnu], dabūju veca skapīša durtiņas, sazāģēju, sanagloju. Iestiprināju to tur iekšā. Galīgi vienkārša lieta. No velosipēda bremžu trosīti uzliku un viss," pastāstīja Egils.

Rezultātā var apsēsties, spiest pedāli, ko var pagatavot kaut vai no koka dēlīšiem un atsperes, un āboli ātri vien mizojas. Galvenais, lai ābols uzdurts aptuveni centrā, citādi tas pārāk lēkās mizošanas procesā.

Pēc tam, kad ābols nomizots, tam jāizņem serde. Arī tam Egils izgudrojis risinājumu, sakot, ka pēc šādas apstrādes ābolu "var dot Mārtiņam Sirmajam, lai liek cepeškrāsnī": "Pēc tam putukrējums un saldējums, un iznāk labs deserts. Redziet, te ir ļoti vienkārši. Pamatā ir bagāžnieka amortizators. Viņš ir stingrs, neļurkājas, ērti strādā. Vairāk te gudrības nav. Galvenā gudrība ir caurulīte. Nerūsējošu nevarēju dabūt. Paņēmu vienkārši slotas kātu. Slotas kāti ir ar kaut kādu plastmasu riņķī. Nogriezu to, un ļoti labi strādā."

Trosīte un paštaisīts pedālis, karkass no dēlīšiem, kas stāvēja garāžā, kaut kas, kas ir pa rokai, ar ko ābolu no augšpuses varētu piestiprināt, un atseržotājs ir gatavs.

Garāžā Egilam arī stāvējusi ierīce, ar ko ābolu var sagriezt. Tādas ražotas ulmaņlaikos, arī padomju gados. Tagad kaut ko līdzīgu izmanto dažādos pasākumos ēdināšanas zonā kartupeļu tirgotāji. Bet visu pārējo Egils uztaisījis savām rokām.

"Katrs vecis, kas grib kaut ko bišķi darīt, var to uztaisīt un nemocīt sievu tur ar to nazīti," sacīja Egils.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti