Virtuālās un papildinātās realitātes, bezpilota transportlīdzekļi un telemedicīnas uzlabošana. Dažādi tehnoloģiskie risinājumi, ko veidojuši cilvēki no dažādām NATO valstīm, tiek attīstīti un testēti Latvijā, jo Ādažu militārā bāze ir viens no NATO testa centriem.
NATO Galvenais informācijas speciālists Manfrēds Budro-Dēmers skaidroja, ka tehnoloģijas testēt var tikai īstā vidē: "Tehnoloģijai jāstrādā visās vietās un gadalaikos. Šīs lietas ir iekļautas testēšanā, un ir lieliski, ka Latvija uzņem šo testa vidi. Tas ir labi NATO, tas ir labi Latvijai un visai alianses aizsardzībai."
Tas, ka tehnoloģijas ar 5G tīkla palīdzību attīstās militārajā vidē, pierādās. Piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesori kopā ar studentiem izveidojuši simulācijas vidi. Digitālo dvīni var izveidot gandrīz jebkurai vietai pasaulē.
RTU profesors Ingars Eriņš skaidroja, ka notikumu simulācija iespējama ļoti detalizēti: "Ja ir kāds militārs uzdevums, tad konkrētā ēka, konkrētie plānojumi ir virtuālajā vidē.
Tie cilvēki, kuriem vajadzēs veikt kādu uzdevumu, viņi varēs simulēt šos notikumus līdz ļoti augstai detalizācijai, līdz pat laikapstākļiem, piemēram, kā ēna kritīs vai saule spīdēs."
5G tīklu ir iespējams izmantot arī militārajā telemedicīnā. Ar pārvietojamajām stacijām, kuras pēc izskata atgādina portatīvo datoru un planšeti, ir iespējams veikt ultrasonogrāfiskos izmeklējumus. Izmantojot tīklu, ārstam ir iespējams sazināties no jebkuras pasaules vietas. 5G ļauj paaugstināt kvalitāti tiktāl, ka ārsts var noteikt reālu medicīnisku diagnozi no bildēm, kas tiek pārraidītas no frontes, skaidroja NATO pārstāve Karolīna Leihtnama.
Jaunākās tehnoloģijas ir ļoti būtiskas aizsardzībā, jo tās nereti spēj glābt cilvēku dzīvības. Visi uzrunātie uzsvēra – šīm tehnoloģijām ir milzīga nākotne.